Prezenty wartości dwóch milionów złotych dla krakowskich dzieci

Terminowe otwarcie Centrum Miejskiego Bonarka City Center umożliwi przekazanie świątecznych bonów zakupowych dwudziestu tysiącom potrzebujących dzieci z Krakowa i okolic.Otwarcie centrum na czas – w dniu 21 listopada – jest warunkiem przekazania 20 – stu tysiącom dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, podopiecznym krakowskich stowarzyszeń i fundacji, bonów świątecznych o wartości 2 MILIONÓW ZŁOTYCH. Dzieci będą mogły zrealizować bony jeszcze przed Mikołajkami i Bożym Narodzeniem.

Część pieniędzy jest podarunkiem pracowników firmy deweloperskiej. Dzięki ukończeniu projektu na czas otrzymają oni nagrody, którymi chcą się podzielić z dziećmi. Drugą część pieniędzy z własnych środków ofiarowuje na ten cel Sandor Demjan – Prezes Trigranit Development Co.

„Chcemy aby Bonarka była postrzegana jako centrum przyjazne dzieciom, dlatego zdecydowaliśmy się przeznaczyć naszą nagrodę dla najmłodszych – mówi Dariusz Rudziński Dyrektor Zarządzający BCC. „Pan Sandor Dejman – właściciel firmy Trigranit, która jest współwłaścicielem centrum – popiera ten gest. Jego życiowa dewiza głosi, że biznesmen nie może skupiać się wyłącznie na zarabianiu pieniędzy, ale również powinien być wrażliwy i otwarty na ludzi” – dodaje Rudziński.

20 000 bonów po 100 zł – każde dziecko otrzyma 10 bonów po 10 zł – zostanie podarowanych dzieciom poprzez instytucje dobroczynne i charytatywne, m.in. : MOPS Kraków, Wieliczka, Siemacha, Caritas Kraków, Stowarzyszenie Brata Alojzego Kosiby, PCPR Wieliczka, Parafia Redemptorystów, stowarzyszenie WIOSNA, zespół placówek opiekuńczo-wychowawczych w Miechowie.

Łącznie dzieciom zostanie przekazana kwota: 2 000 000 PLN !!!

O tym jak ważne są dzieci dla Bonarka City Center, mówią zrealizowane dotąd działania ze strony właścicieli, tj. TriGranit Holding Ltd. i IPR Ltd. Oto niektóre z nich:

  • Wakacje dla dzieci z ubogich rodzin – 24 000 PLN – za pośrednictwem Stowarzyszenia „U Siemachy”,
  • Współfinansowanie zakupu busa dla Stowarzyszenia „U Siemachy” – 20 000 PLN
  • Podarunki świąteczne w 2007 i 2008 roku dla dzieci z ubogich rodzin – 300 000 PLN
  • Wakacyjna wymiana dzieci w 2007 roku – fundusze przekazane ze środków własnych przez Sandora Dejmana – 1 000 000 PLN
  • Wyjazd 150 dzieci z Krakowa, na zaproszenie Fundacji Sandora Demjana, nad Balaton w 2008 i 2009 – ok 30 000 PLN
  • Wrzesień 2009 – przekazanie kwoty 24 000 PLN na rzecz organizowanej przez MOPS akcji „Pomagamy Talentom!”
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu