Harry Sachinis dołączył do grona Operating Partners funduszu Advent International

Advent International, jeden z największych funduszy typu private equity na świecie, ogłosił w dniu dzisiejszym, że Harry Sachinis dołączył do grona Operating Partners. Sachinis będzie wspomagał fundusz w wyszukiwaniu możliwości inwestycyjnych w sektorze mediów ze szczególnym uwzględnieniem segmentów wydawniczego i serwisów informacyjnych.

Do niedawna Harry Sachinis pełnił funkcję prezesa grupy The McGraw-Hill Companies’ Business Information Group, składającej się z Platts, McGraw-Hill Construction oraz McGraw-Hill Aerospace & Defense. Pod jego kierownictwem każda z wymienionych jednostek stała się liderem w swojej dziedzinie, a grupa uzyskała pozycję jednego z czołowych podmiotów w branży informacji i mediów na świecie.

Nowy Operating Partner Adventu był również prezesem firmy Platts, z której uczynił największego globalnego dostawcę rozwiązań i informacji o towarach. Wprowadził także nowy obszar działalności – handel elektroniczny. Pełnił także funkcję wiceprezesa grupy Standard & Poor’s, gdzie rozwinął kluczowe strategiczne obszary działalności. A jedną ze spółek należących do grupy przekształcił w globalnego usługodawcę w zakresie dystrybucji wycen finansowych w Internecie.

Harry Sachinis posiada obywatelstwo amerykańskie i greckie. Na stałe mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Posiada dyplom inżyniera przyznany przez grecki National Technical University of Athens oraz dyplom MBA przyznany przez Harvard Business School. Sachinis posługuje się czterema językami.

Fred Wakeman, Partner Zarządzający oraz szef zespołu Advent ds. technologii, mediów i telekomunikacji (TMT) tak skomentował nominację Sachinisa: “Znaczące doświadczenie strategiczne Harry’ego w budowaniu firm o wiodącej pozycji rynkowej w sektorze wydawniczym i usług informacyjnych będzie cennym wkładem w nasz poszerzony zespół TMT. Uważamy, że jest to ważny sektor, który w przyszłości stworzy dla Adventu wiele szans inwestycyjnych, a fachowa wiedza Henry’ego Sachinisa z zakresu poszczególnych branż będzie kluczowa w procesie wyszukiwania nowych transakcji. Z przyjemnością witamy go w naszym programie Operating Partners Program.”

Komentując swoją nową rolę, Harry Sachinis powiedział: “Sektor wydawniczy i usługi informacyjne szybko ewoluują oraz posiadają znaczny potencjał inwestycyjny. Należy się spodziewać dalszego rozwoju istniejących już marek poprzez zwiększenie ich dotarcia do grupy odbiorców lub obszaru występowania. Globalna sieć funduszu Advent to platforma o dużych możliwościach, dlatego z wielką przyjemnością staję się członkiem zespołu, wspierającego inwestycje w sektorze TMT.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu