Canon patronuje „Niewinnym Czarodziejom”

Firma Canon została partnerem czwartej edycji Warszawskiego Festiwalu „Niewinni Czarodzieje”. Ideą imprezy, która składa się z cyklu pokazów, warsztatów i debat i odbywa w dniach 12 – 15 listopada w różnych miejscach stolicy, jest nawiązanie do atmosfery Warszawy lat 50-tych i 60-tych oraz wydarzeń z czasu odwilży października 1956 roku.

Organizatorzy festiwalu „Niewinni Czarodzieje” – Instytut Stefana Starzyńskiego oraz Muzeum Powstania Warszawskiego, pragną pokazać historyczną Warszawę jako miejsce pełne życia, chaosu, a także połączenia kultury wysokiej z popkulturą. Tematem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu jest twórczość Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej i Marka Hłaski – artystów, którzy odegrali ogromną rolę w kształtowaniu klimatu ówczesnej Warszawy. „Niewinni Czarodzieje” to między innymi gra miejska „piękni dwudziestoletni/szpetni czterdziestoletni”, warsztaty komiksowe „Tropem Złego”, słuchowisko radiowe na żywo, koncerty, a także najprawdziwsze kino samochodowe w fabryce FSO na Żeraniu. Dla miłośników Marka Hłaski organizatorzy przewidzieli spotkanie „Buntownik Bez Powodu”, będący jednocześnie rozstrzygnięciem konkursu na etiudy filmowe inspirowane literaturą i postacią wybitnego autora. Podczas uroczystej gali zostaną pokazane najlepsze filmy oraz odbędzie się wręczenie nagród, ufundowanych przez firmę Canon – dwóch wysokiej klasy kamer cyfrowych – Canon Legria FS20 i Legria FS200.

Festiwal uwieńczy dancing „Niedziela na Głównym”, który odbędzie się 15 listopada w Restauracji Lustrzanej dawnego Dworca Głównego. Uczestnicy, przy muzyce Wojciecha Młynarskiego będą mieli okazję odbyć niezwykłą podróż w czasie – do miejsca, które do lat 70-tych stanowiło komunikacyjne centrum stolicy.

„Z przyjemnością angażujemy się we wspieranie imprez takich jak Festiwal „Niewinni Czarodzieje”. Atmosfera Warszawy sprzed pół wieku, jej kultura – w tym kinematografia – fascynują i inspirują do tworzenia” – powiedziała Magda Ściegienna, PR Professional w dziale produktów konsumenckich w Canon Polska Sp. z o.o.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu