Airbus prezentuje rodzinę samolotów korporacyjnych na targach w Dubaju

Rodzina samolotów korporacyjnych Airbusa będzie najważniejszym „bohaterem” targów lotniczych w Dubaju. Samoloty te oferują zamożnym osobom, firmom i rządom niezrównany poziom komfortu i przestrzeni w kabinie podczas podróży.

Prezentowany na targach model ACJ to jedna z kilku dostępnych w ofercie czarterowej maszyn, które oferują prywatność, komfort i wygodę po niewysokiej cenie.

„Rodzina samolotów korporacyjnych Airbusa pozwoli dzięki naszej ofercie czarterowej dla VIP-ów zaoferować większy komfort i przestrzeń w kabinie klientom na Bliskim Wschodzie” – powiedział dr Mark Pierotti, dyrektor operacyjny firmy AJA , która rozpocznie wkrótce jako pierwsza eksploatację tego typu samolotu, a dokładnie modelu A318 Elite. „Niezależnie od tego, czy ktoś potrzebuje taniego sposobu na przewiezienie rodziny, kadry menedżerskiej czy delegacji większej, niż pozwalają na to tradycyjne samoloty służbowe, bądź też poszukuje komfortu i spokoju, który zaoferować może własny samolot – AJA jest w stanie to wszystko dostarczyć” – dodał.

AJA jest pierwszym operatorem na Bliskim Wschodzie, który wybrał model z rodziny samolotów korporacyjnych Airbusa do lotów charterowych dla VIP-ów. Operator złożył już zamówienie na cztery maszyny A318 Elite i dwie maszyny Airbus ACJ.

„W domu cieszymy się komfortem, przestrzenią oraz prywatnością, a w przeciwieństwie do mniejszych samolotów korporacyjnych, samoloty Airbusa są w stanie to wszystko zaproponować” – podkreślił dyrektor operacyjny Airbusa ds. klientów, John Leahy. „Firmy takie jak AJA będą miały możliwość zaproponować klientom niespotykaną dotychczas przestrzeń kabinie i komfort, zaś popyt na loty charterowe dla VIP-ów – pomimo trudnych warunków w gospodarce światowej – nie słabnie” – dodał.

Nie wszystkie samoloty do podróży służbowych są takie same. Dowodzi tego rodzina samolotów Airbus ACJ, którą wyróżnia znacznie szersza, wyższa i przyjemniej urządzona kabina – jest prawie dwukrotnie szersza niż kabiny choćby największych tradycyjnych samolotów korporacyjnych, oferowanych przez innych producentów.

Klienci mogą to sami sprawdzić na targach w Dubaju, które stanowią znakomitą okazję do tego, by dokonać bezpośrednich porównań ciasnych kabin tradycyjnych samolotów z otwartą, jasną przestrzenią samolotów korporacyjnych Airbusa.

Rodzina samolotów ACJ Airbusa, będąca częścią najnowocześniejszego asortymentu samolotów na świecie, jest zdecydowanie „młoda duchem” – gwarantują to najnowsze rozwiązania aerodynamiczne podnoszące oszczędność zużycia paliwa, nowoczesne struktury zmniejszające masę samolotu oraz niezawodne, najnowsze układy sterowania, w tym nowy standard branżowy – układ sterowania elektronicznego „fly-by-wire”.

Rodzina samolotów korporacyjnych Airbusa obejmuje modele A318 Elite, ACJ i A320 Prestige, uzupełnione wersjami samolotów szerokokadłubowych dla VIP-ów, które oferują jeszcze większą przestrzeń i komfort oraz globalny zasięg podróży bez konieczności międzylądowania. Na całym świecie sprzedano dotychczas ponad 160 egzemplarzy samolotów korporacyjnych Airbusa.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu