Uniq Plc podpisał porozumienie o sprzedaży dwóch oddziałów z dywizji Uniq Northern Europe

Informujemy, że Uniq Plc, angielski producent żywności w  segmencie delikatesów, podpisał porozumienie o sprzedaży dwóch oddziałów z dywizji Uniq Northern Europe – polskiego (UNIQ LISNER Sp. z o.o.) i niemieckiego (NADLER FEINKOST) grupie kapitałowej IFR Capital. Sprzedaż tych podmiotów nastąpi po akceptacji transakcji przez udziałowców Uniq Plc oraz odpowiednich Urzędów Państwowych ds. Konkurencji.  

Grupa kapitałowa IFR Capital jest podmiotem skupiającym małe i średnie spółki z branży żywnościowej na kontynencie europejskim. W swoim portfelu posiada (m.in.):

  1. firmę NORDSEE ( www.nordsee.com ), specjalizującą się w produkcji i handlu produktami rybnymi i owocami morza, głównie poprzez sieć restauracji rybnych pod tą samą marką;
  2. firmę Homann ( www.homann.de ) – lidera na niemieckim rynku w produkcji sałatek oraz chłodzonych delikatesów z ryb;
  3. oraz firmy Hamker i Bastian’s.

W wyniku zmiany własnościowej firma UNIQ LISNER Sp. z o.o. będzie miała możliwość dalszego dynamicznego rozwoju na rynku polskim, poprzez wykorzystanie know-how spółek z grupy IFR Capital, w szczególności doświadczeń NORDSEE i HOMANN w dziedzinie innowacji produktów oraz dostępu do nowych technologii.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu