Bezpieczeństwo sieci WiFi w Polsce

Kaspersky Lab, producent rozwiązań służących do ochrony danych, opublikował artykuł poświęcony bezpieczeństwu sieci bezprzewodowych WiFi w Katowicach. Jest to kolejny z serii raportów.
Badanie polegało na wyszukiwaniu dostępnych lokalnie sieci bezprzewodowych i analizowaniu ich pod kątem zabezpieczeń (bez naruszania prywatności właścicieli sieci). Analiza opierała się zatem na sprawdzaniu typu zabezpieczeń, a nie ich łamaniu.

W trakcie badania Maciej Ziarek, analityk zagrożeń z Kaspersky Lab Polska, skontrolował zabezpieczenia ponad 1 200 sieci. Wszystkie sieci zostały wykryte podczas jazdy samochodem na trasie o długości 10 km.

„Katowice wypadły najlepiej ze wszystkich przebadanych do tej pory miast”, mówi Maciej Ziarek, analityk z Kaspersky Lab Polska. „Począwszy od ilości sieci pracujących z najwyższymi prędkościami, przez zastosowane zabezpieczenia, aż po typy sieci WiFi. Katowice powinny być przykładem dla pozostałych aglomeracji. Mam nadzieję, że w następnym zestawieniu dla tego miasta badanie wypadnie równie pozytywnie.”

Podczas przeprowadzania badania nie zostały złamane zabezpieczenia żadnej sieci. Nazwy sieci i ich dokładna lokalizacja nie zostały nigdzie ujawnione, żadne dane nie zostały zgromadzone ani też nie były przetwarzane.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu