Przejdź do treści

Zielona Marka dla firmy Stolbud Włoszczowa

Zielona Marka to niezależny tytuł dla uczestników rankingu liderów polskiego rynku, którzy polityką firmy przeciwdziałają negatywnemu wpływowi własnej działalności na środowisko naturalne. W dniu 4 listopada Certyfikat w kategorii Budownictwo, za innowacyjne i energooszczędne technologie w zakresie stolarki okiennej i drzwiowej oraz rozwiązania przyjazne przyrodzie i człowiekowi, przyznano firmie Stolbud Włoszczowa .

Certyfikat Zielona Marka to wyraz uznania dla przedsiębiorstw, których celem jest zwiększenie oszczędności energii i uzyskiwanie jej ze źródeł odnawialnych oraz recyklingu. Zespół ekspertów ocenia działania firmy, portfolio produktów i usług oraz jej wsparcie dla przeciwdziałania negatywnym zmianom klimatu. Pod uwagę brana jest także efektywność energetyczna i operacyjna przedsiębiorstw, technologia produkcji oraz świadomość i propagowanie zachowań, mających pozytywny wpływ na środowisko i całe społeczeństwo. Obecność w rankingu to dla spółki nieocenione korzyści, m.in. zwiększona rozpoznawalność marki, prestiż oraz uznanie w oczach dotychczasowych i przyszłych klientów.

– Cieszymy się, że dołączyliśmy do grona firm posiadających Certyfikat Zielonej Marki. To dla nas wyjątkowe wyróżnienie, ponieważ świadczy o tym, że zarówno my, jak i nasi Klienci, wspólnie działamy w zgodzie ze środowiskiem naturalnym – mówi Dariusz Górski, Dyrektor Handlowy Stolbud Włoszczowa (www.stolbud.pl).

Producent drzwi i okien z Włoszczowy zasłużył na wyróżnienie w rankingu, spełniając jego wszystkie warunki. Innowacyjnym produktem, który w szczególności reprezentuje ekologiczną działalność firmy jest energooszczędne okno Capital. Posiada ono jedne z najlepszych w Polsce parametry izolacyjności termicznej i akustycznej oraz ogranicza straty ciepła, dzięki m.in. stabilnej i najgrubszej na rynku konstrukcji. Obok wyznaczników technicznych okno Capital posiada również wysokie walory estetyczne. Połączenie naturalnego drewna w kolorze wybranym z bogatej palety barw z eleganckimi osłonkami na zawiasach i odpowiednio dobranymi szprosami to gwarancja wyjątkowego stylu.

Uroczyste wręczenie Certyfikatów wyróżnionym firmom odbędzie się na początku przyszłego roku.