Zielona Marka dla firmy Stolbud Włoszczowa

Zielona Marka to niezależny tytuł dla uczestników rankingu liderów polskiego rynku, którzy polityką firmy przeciwdziałają negatywnemu wpływowi własnej działalności na środowisko naturalne. W dniu 4 listopada Certyfikat w kategorii Budownictwo, za innowacyjne i energooszczędne technologie w zakresie stolarki okiennej i drzwiowej oraz rozwiązania przyjazne przyrodzie i człowiekowi, przyznano firmie Stolbud Włoszczowa .

Certyfikat Zielona Marka to wyraz uznania dla przedsiębiorstw, których celem jest zwiększenie oszczędności energii i uzyskiwanie jej ze źródeł odnawialnych oraz recyklingu. Zespół ekspertów ocenia działania firmy, portfolio produktów i usług oraz jej wsparcie dla przeciwdziałania negatywnym zmianom klimatu. Pod uwagę brana jest także efektywność energetyczna i operacyjna przedsiębiorstw, technologia produkcji oraz świadomość i propagowanie zachowań, mających pozytywny wpływ na środowisko i całe społeczeństwo. Obecność w rankingu to dla spółki nieocenione korzyści, m.in. zwiększona rozpoznawalność marki, prestiż oraz uznanie w oczach dotychczasowych i przyszłych klientów.

– Cieszymy się, że dołączyliśmy do grona firm posiadających Certyfikat Zielonej Marki. To dla nas wyjątkowe wyróżnienie, ponieważ świadczy o tym, że zarówno my, jak i nasi Klienci, wspólnie działamy w zgodzie ze środowiskiem naturalnym – mówi Dariusz Górski, Dyrektor Handlowy Stolbud Włoszczowa (www.stolbud.pl).

Producent drzwi i okien z Włoszczowy zasłużył na wyróżnienie w rankingu, spełniając jego wszystkie warunki. Innowacyjnym produktem, który w szczególności reprezentuje ekologiczną działalność firmy jest energooszczędne okno Capital. Posiada ono jedne z najlepszych w Polsce parametry izolacyjności termicznej i akustycznej oraz ogranicza straty ciepła, dzięki m.in. stabilnej i najgrubszej na rynku konstrukcji. Obok wyznaczników technicznych okno Capital posiada również wysokie walory estetyczne. Połączenie naturalnego drewna w kolorze wybranym z bogatej palety barw z eleganckimi osłonkami na zawiasach i odpowiednio dobranymi szprosami to gwarancja wyjątkowego stylu.

Uroczyste wręczenie Certyfikatów wyróżnionym firmom odbędzie się na początku przyszłego roku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu