SAS numerem jeden w raporcie Chartis RiskTech100

Kolejny raport firmy analitycznej potwierdził wiodącą pozycję SAS Institute na rynku rozwiązań do kompleksowego zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwie. SAS Institute – lider w zakresie rozwiązań Business Intelligence i Business Analytics znalazł się na pierwszej pozycji w prestiżowym raporcie firmy analitycznej Chartis Research RiskTech100™.

W poprzednich latach analitycy Chartis Research klasyfikowali SAS jako lidera w różnych kategoriach. W tym roku po raz pierwszy w historii  SAS zajął pierwsze miejsce  w ogólnej klasyfikacji raportu Chartis Research’s RiskTech 100, awansując o 6 miejsc w porównaniu do roku 2008. Na potrzeby raportu, stanowiącego ogólną ocenę rynku czołowych dostawców technologii zarządzania ryzykiem, zbadano funkcjonalność, podstawową technologię, siłę organizacji, poziom zadowolenia klienta,  obecność na rynku każdego dostawcy i innowacyjność oferowanych produktów i usług.

Dodatkowo SAS  został również sklasyfikowany jako wiodący dostawca dla sektora bankowego, wiodący dostawca na rynku europejskim i  lider w zakresie rozwiązań do zarządzania ryzykiem kredytowym.

„Sukces firmy w tegorocznej edycji rankingu Risktech100 potwierdza, że rozwiązania SAS nie mają sobie równych pod względem funkcjonalnym i technologicznym. Dodatkowo na podstawie  badania ankietowego przeprowadzonego wśród użytkowników możemy stwierdzić, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy znacząco wzrosła satysfakcja klientów SAS.” – powiedział Peyman Mestchian, Managing Partner w Chartis Research.

W ciągu ostatniego roku rozwiązanie SAS risk management zostało również wysoko ocenione w innych raportach wiodących firm analitycznych. We wrześniu SAS został sklasyfikowany w kwadrancie Liderów raportu „Magic Quadrant for Operational Risk Management Software for Financial Services” opublikowanego przez Gartner Inc. W lipcu już po raz trzeci z rzędu SAS został sklasyfikowany na pozycji lidera w raporcie Chartis Research Credit Risk Management Systems 2009, a w czerwcu po raz piąty z rzędu w raporcie Operational Risk Management Systems 2009 report podsumowującym rynek systemów do zarządzania ryzykiem operacyjnym.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu