Samsung motorem Wielkich Finałów World Cyber Games

Firma nieustannie wspiera największe zawody gamingowe na świecie. Samsung Electronics, główny partner World Cyber Games (WCG), współpracuje z organizatorami największego na świecie turnieju growego. Firma dostarcza najnowszy sprzęt i technologie, które zapewnią finałom WCG 2009 odpowiedni poziom. W tym roku impreza zaczęła się 11 i potrwa do 15 listopada w Chinach.

Podczas Wielkich Finałów WCG mistrzowie gier komputerowych, konsolowych oraz komórkowych walczą o ponad ćwierć miliona dolarów. Turniej odbywa się już po raz dziewiąty. Samsung od początku z ogromnym zaangażowaniem wspiera to wydarzenie, jednoczące ludzi z całego świata.

Areny Century City New Convention i Exposition Center w chińskim Chengdu pomieszczą około 600 najlepszych na świecie graczy z 65 krajów, którzy zmierzą się w 11 oficjalnych turniejach. Zmaganiom przyglądać się będzie Wang Zhonglin, wiceburmistrz Chengdu i Hyoung Seok Kim, dyrektor generalny World Cyber Games. Do Chengdu przybędą też setki widzów, którzy wezmą udział w prestiżowym festiwalu gier wideo.

–    To ogromna radość móc wspierać World Cyber Games i uczestniczyć w procesie wyłaniania najlepszych na świecie graczy e-sportowych – powiedziała Blanka Fijołek, rzecznik firmy Samsung.

– Sprzęt Samsunga, na którym rozgrywane są zawody, taki jak monitory czy twarde dyski Solid State Drive (SSD), stwarzają dobre warunki do gry na naprawdę wysokim poziomie. Kibicujemy polskiej reprezentacji w Chengdu i trzymamy mocno kciuki za sukcesy naszych graczy – dodaje.

Podczas Wielkich Finałów WCG 2009 Samsung udostępnia zawodnikom monitory PC, komputery, telewizory, klawiatury oraz nowe modele telefonu Omnia. Najnowsze notebooki zostaną wykorzystane podczas finałów w Carom 3D. Uczestnicy oraz obserwatorzy zawodów będą mieli okazję zobaczyć także inne produkty firmy Samsung, takie jak nowe słuchawki Bluetooth. Natomiast kamery i mini ramki cyfrowe Samsung trafią do medalistów oraz uczestników licznych konkursów. Dodatkowo, obsługa WCG będzie używała telefonów komórkowych i drukarek, aby szybko komunikować się ze sobą, z zawodnikami oraz globalną społecznością entuzjastów turnieju.

Na uczestników pięciodniowej imprezy czeka kilkadziesiąt meczów, wystawy, konkursy oraz dodatkowe atrakcje. Dzięki firmie Samsung, uczestnicy WCG nie biorący udziału w oficjalnych turniejach, będą mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w tych samych grach, w które grają zawodnicy oraz sprawdzenia, czy będą gotowi wystartować w przyszłorocznych zawodach. World Cyber Games, będąc najważniejszą imprezą grową na świecie, jest także kulturalnym festiwalem dla wszystkich młodych duchem, których łączą podobne zainteresowania. Tu mogą się spotkać i wymienić poglądy, zgodnie z hasłem World Cyber Games „Nie tylko Gra” („Beyond the Game”).

Pierwszy turniej WCG odbył się w 2000 roku i zgromadził zawodników z 17 krajów rywalizujących w czterech grach. Teraz, gdy zawody odbywają się po raz dziewiąty, w WCG biorą udział zawodnicy z 65 krajów i regionów, którzy startują w kilkunastu grach. Liczba graczy biorących udział w eliminacjach do Wielkiego Finału WCG wzrosła ponad dziesięciokrotnie – w 2009 roku w turniejach wzięło udział ponad 1,5 mln osób.

Dzięki swojej technologicznej sile i pozycji lidera na rynku IT, Samsung jako główny partner WCG przyczynia się do uzyskania przez World Cyber Games wysokiej pozycji w rankingu imprez e-sportowych. Firma wykorzystuje także głosy uczestników turnieju, by udoskonalać jakość swoich produktów i dostarczać graczom zupełnie nowych cyfrowych doznań. Obopólne korzyści zachęciły obie firmy do zacieśniania współpracy.

Samsung poprzez swoje zaangażowanie w sponsoring sportu wciela w życie swoją korporacyjną filozofię angażowania się w rozwój produktów służących globalnej społeczności. Jako firma odpowiedzialna społecznie, Samsung dokłada starań, by umożliwić ludziom realizację ich marzeń
w zakresie sportów tradycyjnych i elektronicznych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu