Nowa kamera sieciowa AXIS P5534

Axis Communications, lider światego rynku sieciowych rozwiązań wizyjnych1, prezentuje kamerę AXIS P5534 pan-tilt-zoom przeznaczoną do instalacji wewnętrznych na lotniskach, stacjach kolejowych, w magazynach, sklepach i szkołach. Nowy model oferuje obraz klasy HDTV i 18-krotny zoom optyczny i 12-krotny zoom cyfrowy z autofokusem.
„Chcemy wprowadzić standard HDTV do branży monitoringu. Zaprezentowaliśmy już kamery stałopozycyjne HDTV, teraz poszerzamy ofertę o modele PTZ wysokiej rozdzielczości” – powiedział Erik Frännlid, dyrektor ds. zarządzania produktami w Axis Acommunications.

AXIS P5534 rejestruje obraz HDTV 720p zgodnie ze standardem SMPTE 296M. Oznacza to rozdzielczość 1280 x 720 pikseli, przesyłanie 30 klatek na sekundę, wierne odwzorowywanie kolorów i proporcje 16:9. Kamera może równocześnie wysyłać strumienie wideo w formacie H.264 oraz Motion JPEG, z których każdy jest indywidualnie konfigurowany. Zastosowanie kompresji H.264 optymalizuje wykorzystanie pasma sieciowego i pamięci masowej bez obniżania jakości obrazu, natomiast obsługa formatu Motion JPEG zwiększa elastyczność i kompatybilność rozwiązania.

Kamera ma 18-krotny zoom optyczny i 12-krotny zoom cyfrowy z autofokusem. Obraca się też o 360° dzięki unikalnej funkcji Auto-flip, pozwalającej symulować ciągły ruch poza punktem mechanicznego zatrzymania. Umożliwia to nieustanną obserwację nawet szybko przemieszczającego się obiektu. Dzięki mechanizmowi Advanced Gatekeeper kamera automatycznie obraca się i steruje przybliżeniem po wykryciu aktywności w danym obszarze, a następnie oddala ujęcie po zaprogramowanym czasie. AXIS P5534 ma także specjalny tryb nocny, zapewniający wysoką jakość obrazu przy słabym oświetleniu.

Obsługa High Power over Ethernet znacznie upraszcza instalację kamery, ponieważ jeden kabel służy jako przewód do zasilania, przesyłu sygnału wideo oraz sterowania ruchem i przybliżeniem kamery. AXIS P5534 ma wbudowany system detekcji dźwięku, przesyła również sygnał audio w dwóch kierunkach. Urządzenie wyposażone jest w cztery konfigurowalne wejścia/wyjścia do podłączenia zewnętrznych urządzeń, np. czujników bądź przekaźników. Wbudowane gniazdo pamięci SD/SDHC służy do lokalnego przechowywania nagrań. Kamera odporna jest na kurz i wilgoć dzięki szczelnej obudowie zgodnej z normą IP51.

AXIS P5534 oferuje najbardziej zaawansowany na rynku zestaw funkcji zabezpieczających i służących do zarządzania sieciowego. Produkt jest obsługiwany przez oprogramowanie AXIS Camera Station, a także przez najszerszą w branży gamę aplikacji stworzonych w ramach programu Axis Application Development Partner.

Kamera sieciowa AXIS P5534 dostępna jest na rynku od listopada 2009 r.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu