Przejdź do treści

Atal oddaje II etap osiedla Nowe Polesie

Do końca br. zostanie oddany do użytku drugi etap osiedla apartamentów Nowe Polesie. Inwestycja, realizowana przez Atal S.A., zlokalizowana jest w zachodniej części Łodzi.

W ramach ukończenia II etapu inwestycji mieszkańcom zostaną udostępnione 3 budynki, w których znajduje się 107 gotowych do użytkowania lokali. W I etapie udostępniono lokatorom cztery budynki mieszkalne, a w całej inwestycji sprzedano do tej pory 107 apartamentów, kolejnych 25 jest zarezerwowanych. Cena za metr kwadratowy mieszkania wynosi 5400 złotych brutto, dzięki czemu osiedle zakwalifikowane jest do rządowego programu „Rodzina na swoim”.

Nowe Polesie jest planowane jako zespół 10 pięciokondygnacyjnych budynków, który będzie posiadał łącznie 348 mieszkań o powierzchni od 29 do 120 m2. Pod przeważającą częścią terenu inwestycji znajdują się podziemne garaże, gwarantujące mieszkańcom 380 miejsc parkingowych. Inwestycja jest umiejscowiona pomiędzy ulicami Pienistą oraz Falistą, dzięki czemu posiada dogodne połączenie komunikacyjne z centrum miasta.

„Wybrane apartamenty zostaną uatrakcyjnione wizualnie poprzez dołączenie do nich przeszklonych ogrodów zimowych. Wszystkie pozostałe lokale będą posiadać tarasy lub balkony, zaprojektowane tak, aby zagwarantować mieszkańcom maksymalne doświetlenie mieszkań.”  – mówi Zbigniew Juroszek, prezes Atal S.A. „Dodatkowo, każdy budynek zostanie wyposażony w cichobieżną windę, a mieszkańcy najniższych kondygnacji, będą posiadać ogródki.” – dodaje Juroszek.

Dla wygody lokatorów, na terenie osiedla przewidziano takie punkty rekreacyjne jak place zabaw dla dzieci, czy ścieżki spacerowe dla pieszych, a także liczne akcenty małej architektury do których zaliczają się fontanny oraz rzeźby. Projekt przewiduje również lokalizację portierni, boiska oraz specjalnie przygotowanego miejsca do wyprowadzania psów. Bezpieczeństwo mieszkańców gwarantuje całodobowy monitoring, a także ogrodzenie, którym otoczone jest osiedle, wyposażone w elektrycznie sterowane szlabany i bramy wjazdowe.

Projekt inwestycji, wpisujący się w popularną na początku XX wieku koncepcję miasta-ogrodu, został przygotowany przez Biuro Projektowe Kanon, uznaną w branży grupę specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.