Panda Cloud Antivirus w wersji 1.0 oferuje bezpłatną, sprawdzoną ochronę komputerów

Firma Panda Security wprowadziła dziś wersję 1.0 programu Panda Cloud Antivirus, który oferuje użytkownikom domowym najlżejszą i całkowicie bezpłatną usługę ochrony antywirusowej. Program, który można pobrać ze strony http://www.cloudantivirus.com/pl/ jest już dostępny w języku polskim.

Panda Cloud Antivirus, pierwszy i najbardziej kompleksowy bezpłatny antywirus oparty na technologii Cloud Computing, po sześciu miesiącach beta testów pojawił się w finalnej wersji. Aplikacja chroni komputery klientów przed najnowszym złośliwym oprogramowaniem, programami typu spyware, rootkitami i wirusami. Aby przekonać się o skuteczności Cloud Antivirus oraz skorzystać z zabezpieczenia zarówno w trybie online, jak i offline, klienci mogą pobrać bezpłatną usługę ze strony Panda Security pod adresem: http://www.cloudantivirus.com/pl/.

„Od udostępnienia w kwietniu wersji beta programu Panda Cloud Antivirus słuchaliśmy opinii Użytkowników oraz starannie testowaliśmy nasz model ochrony oparty na Cloud Computing, udoskonalając zabezpieczenia oraz zwiększaliśmy jego skuteczność” – mówi Juan Santana, dyrektor generalny Panda Security. „Panda Cloud Antivirus 1.0 jest rewolucyjnym rozwiązaniem, które zapewnia naszym Użytkownikom najskuteczniejszą oraz najlżejszą bezpłatną ochronę dostępną obecnie na rynku.”

Nazywany „pierwszym antywirusem bez przycisku aktualizacji” Panda Cloud Antivirus dostarcza najszybszej ochrony przed najnowszymi i najbardziej niebezpiecznymi wirusami. Jest to możliwe dzięki Kolektywnej Inteligencji – zaawansowanej technologii Panda Security. Umożliwia ona gromadzenie „w chmurze”, jak popularnie określa się internet, informacji o złośliwym oprogramowaniu w celu automatycznego rozpoznawania i klasyfikowania nowych wirusów. Proces analizy i eliminacji nowego zagrożenia zajmuje kilka minut. W odróżnieniu od tradycyjnych metod ochrony nie są w tym celu angażowane zasoby komputera użytkownika. Kolektywna Inteligencja jest więc połączeniem technologii lokalnej detekcji z przetwarzaniem w czasie rzeczywistym w tzw. „chumrze” co zapewnienia maksymalną ochronę przy minimalnym wykorzystaniu zasobów komputera.

Dostępny w 11 językach, także w polskim, Panda Cloud Antivirus współpracuje z systemami operacyjnymi Windows XP (32-bit), Windows Vista (32-bit i 64-bit) oraz Windows7 (32-bit i 64-bit), zużywając tylko 20 MB pamięci RAM.

W zestawieniu bezpłatnych antywirusów PC World czytamy:

  • „Spośród wszystkich darmowych antywirusów, które przetestowaliśmy przygotowując nasze najnowsze zestawienie, Panda Cloud Antivirus okazał się najlepszą aplikacją blokującą znane wirusy. Zastosowana metoda umożliwia korzystanie z najnowszych sygnatur bez konieczności aktualizowania ich bazy, a jeśli rewelacyjne wyniki w testach skuteczności AV-Test.org obejmujących półmilionową bazę zagrożeń o czymś świadczą, ta metoda działa. Aplikacja Panda uzyskała imponujący wskaźnik ogólnej skuteczności w wykrywaniu zagrożeń wynoszący 99,4 procent”.

Nowe funkcje i ulepszenia Panda Cloud Antivirus względem wersji beta obejmują:

  1. nowy, poprawiony interfejs ułatwiający korzystanie z programu,
  1. usprawnione działanie dzięki optymalizacji pamięci cache i zarządzania pamięcią zmniejszającej obciążenie procesora i wykorzystanie pamięci,
  2. nowa strona internetowa oraz Monitor Kolektywnej Inteligencji zapewniające użytkownikom dostęp do listy złośliwych programów aktualizowanej w czasie rzeczywistym,
  3. internetowe forum wsparcia technicznego dostępne pod adresem: http://www.cloudantivirus.com/forum/index.jspa.

Bezpłatny program Panda Cloud Antivirus można pobrać ze strony: http://www.cloudantivirus.com/pl/.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu