Luminarze w dziedzinie obliczeń wysokiej wydajności obecni na stoisku NVIDIA podczas konferencji Super Computing 2009

Pionerzy w dziedzinie HPC, pierwszy pokaz procesorów GPU następnej generacji, pokazy demo platformy RealityServer.Wybitne osobistości w dziedzinie obliczeń wysokiej wydajności (HPC) będą przemawiać na stoisku firmy NVIDIA (Nasdaq: NVDA) podczas  konferencji  SC09  , która odbywa się w Portland, USA,  w dniach od 15go do 20go listopada  2009.

Na stoisku pokazywane również będą nowe produkty Tesla™ zbudowane w oparciu o najnowszą architekturę  GPU o kodowej nazwie “Fermi.”

Jack Dongarra z Uniwersytetu  Tennessee; Satoshi Matsuoka z Instytutu Technologii w Tokyo ; Jeff Vetter z laboratorium Oak Ridge National Labs; naczelny naukowiec w firmie NVIDIA, Bill Dally, to tylko kilku z ekspertów w dziedzinie HPC , którzy będą obecni na stoisku nr 2365 firmy NVIDIA. Pełna lista prezentacji oraz agenda spotkań dostępna jest tutaj . Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, chętni proszeni są o wcześniejsze przybycie.

Rozwiązania obliczeń wysokiej wydajności NVIDIA® Tesla GPU będą również pokazywane w ramach wystaw m.in. na stoiskach Los Alamos i laboratorium Oak Ridge National Laboratories. Dodatkowo będzie można obejrzeć prowadzone na żywo prezentacje obliczeń 3D bazujących na cloud computing z wykorzystaniem ostatnio wprowadzonego rozwiązania – platformy  NVIDIA RealityServer®  . Platforma  pokazuje jak potężnym rozwiązaniem jest połączenie procesora graficznego i oprogramowania pozwalającego na strumieniowanie online interaktywnych, fotorealistycznych aplikacji do komputera PC, notebooka czy smartfona.

Na stoisku firmy Microsoft można będzie zaczerpnąć informacji oraz przyjrzeć się działaniu pierwszego na rynku środowiska programistycznego dla współpracujących ze sobą GPU/CPU, o kodowej nazwie Nexus,  zaprojektowanego dla twórców pracujących z Microsoft Visual Studio. Inne rozwiązanie – OpenCL Visual Profiler, autorstwa firmy NVIDIA – pokazywane będzie na stoisku Khronos Group.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu