20 lat oprogramowania JMP®

Firma SAS Institute – lider rynku Business Intelligence – poinformowała, że w październiku minęła 20 rocznica wprowadzenia na rynek pakietu statystycznego JMP®.

JMP® jest desktopową aplikacją wizualizacji i interaktywnej analizy danych. Narzędzie to zostało zaprojektowane w taki sposób, aby było jak najbardziej interaktywne i proste w użyciu. Posiada bogaty zakres możliwości graficznych, które umożliwiają wizualizację danych i dzielenie się uzyskanymi rezultatami przeprowadzonych analiz pomiędzy użytkownikami. Zamiast statycznych grafów i arkuszy danych użytkownicy mogą tworzyć interaktywne animowane grafiki pozwalające na badanie trendów, związków i faktów ukrytych w danych.

„Kiedy 20 lat temu wprowadziliśmy oprogramowanie JMP® na rynek naszym celem było dostarczenie użytkownikom prostego narzędzia, które pozwoli wizualizować wyniki modelowania statystycznego za pomocą interaktywnych grafik. Bardzo nas cieszy tak dynamiczny rozwój tego produktu i zaangażowanie wielu badaczy w jego wykorzystanie w zaawansowanych projektach.” – powiedział John Sall współzałożyciel i wiceprezes SAS Institute, główny architekt oprogramowania JMP®.

Pierwszymi użytkownikami oprogramowania JMP® byli inżynierowie i naukowcy, którzy wykorzystywali to narzędzie do eksploracji i analizowania danych, nie posiadając wiedzy analitycznej. W ciągu minionych 20 lat grono użytkowników rozwiązania znacząco rozszerzyło się o bardziej zaawansowane grupy, takie jak np. analitycy finansowi, czy analitycy zajmujący się prognozowaniem ryzyka. Dla przykładu oprogramowanie to jest wykorzystywane przez dostawców i producentów energii do prognozowania zużycia, studenci MBA stosują je do analizy danych w szkołach biznesu, a centra medyczne przy pomocy tego narzędzia eliminują wszelkie błędy i problemy związane z fakturowaniem usług.

Oprogramowanie JMP® pomaga organizacjom w pełni wykorzystać potencjał informacji zgromadzonej w posiadanych danych. Zapewnia szybką i wydajną realizację procesów związanych z eksploracją i analizowaniem danych, łatwiejszą wymianę informacji z innymi użytkownikami i efektywne przekazanie wyników własnych analiz.

Jednocześnie jest to niezwykle łatwe w użyciu narzędzie, zarówno wykwalifikowany analityk, jak i zwykły użytkownik biznesowy potrzebują niewiele czasu, aby opanować jego obsługę.

Początkowo oprogramowanie JMP® zostało zaprojektowane na platformie Apple Macintosh, obecnie 32 i 64-bitowa edycja działa także na platformach Windows i Linux. Pomimo tego, że rozwiązanie to zostało znacząco rozbudowane pod względem technologicznym i funkcjonalnym, jego istota pozostała taka sama. Jest to nadal łatwe w obsłudze, interaktywne, graficzne narzędzie, które dostarcza użytkownikom wiele satysfakcji z wykonywanej pracy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu