Jeśli inwestować w lokaty, to na długo

Tagi:

AIG Bank wprowadza nowe terminy zakładania lokat. Teraz wysokie odsetki dostępne są nie tylko dla lokaty rocznej (6,20%), ale również m.in. dla depozytów na 10 i 11 miesięcy – odpowiednio 6,10% i 6,15%, a przez Internet – o 0,1% wyżej.

Podczas ostatniego posiedzenia Rada Polityki Pieniężnej zadecydowała o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie. W opinii analityków rynku w najbliższym czasie stopy nie zaczną rosnąć. Dlatego oferty wysoko oprocentowanych lokat, szczególnie na długie terminy, stają się coraz rzadsze i coraz bardziej pożądane. Nieliczne banki oferują stawki powyżej 6% – a wśród nich wyróżnia się AIG Bank Polska.

AIG Bank znany jest z tego, że wysoko oprocentowane lokaty ma w stałej ofercie. Teraz zaoferował nowość – elastyczne terminy zakładania lokat długoterminowych na 7, 8, 10, 11, 15 i 18 miesięcy! Jeśli chcemy zapewnić sobie wysokie oprocentowanie w długim okresie, oferta AIG Banku warta jest rozważenia.

Np. przy zainwestowaniu 10 000 na lokatę roczną Direct+ Internet oprocentowaną na 6,3% zyskujemy 510 zł (już po odjęciu podatku Belki).

Lokatę Zysk+ można założyć w jednym z ponad 240 oddziałów AIG Bank Polska Finanse dla Domu, minimalna wysokość wkładu to 1000 zł. Założenie i prowadzenie rachunku jest nieodpłatne, nie ma konieczności zakładania ROR. Lokata prolongowana jest automatycznie.

Minimalny wkład w przypadku lokat Direct+ wynosi 5000 zł. Lokaty zakładane przez Internet (Direct+ Internet) oprocentowane są o 0,1% wyżej niż standardowe.

Oprocentowanie lokat Zysk+ i Direct+ jest stałe, zatem klient może być pewien, że oprocentowanie nie zmieni się w trakcie trwania lokaty.

Lokaty na nowych warunkach można założyć od 9 listopada 2009 r.

Szczegóły w załączonej tabeli oprocentowania lokat.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu