Zebra Technologies partnerem dla służby zdrowia

W październiku odbyła się zorganizowana przez AGB S.A. konferencja „Partnerstwo dla zdrowia” dla najważniejszych klientów sektora opieki zdrowotnej. Swoje rozwiązania przedstawiła na niej firma Zebra Technologies – lider w dziedzinie druku specjalistycznego i automatycznej identyfikacji.

Podczas konferencji w prezentacji dotyczącej czytników, drukarek, etykiet i terminali mobilnych produkowanych przez firmę Zebra Technologies zwrócono uwagę na rosnącą rolę, jaką w nowoczesnej służbie zdrowia odgrywają osiągnięcia technologiczne, w tym urządzenia usprawniające rejestrację pacjentów i identyfikację w placówkach medycznych, których producentem jest Zebra Technologies.

Prawidłowa identyfikacja pacjentów w placówkach medycznych SA jest kluczowa dla bezpieczeństwa pacjentów – powiedział (..). Podczas rejestracji w systemie medycznym, przy użyciu drukarki etykiet HC 100 firmy Zebra w ciągu kilku sekund otrzymuje się wydrukowaną opaskę na rękę, służąca do precyzyjnej identyfikacji hospitalizowanego pacjenta. Każda opaska zawiera kod kreskowy oraz unikatowy numer nadany z systemu. Do wydruku identyfikatorów dla personelu medycznego karty pacjenta czy karty dostępu wykorzystać można drukarki QuikCard ID firmy Zebra – wyjaśnia. Ponadto produkty Zebra Technologies sprawdzają się również w procesie zarządzania zasobami placówki medycznej czy inwentaryzacji środków trwałych – dodaje.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu