Udany debiut Patentus S.A. na GPW

Tagi:

Spółka Patentus S.A., specjalizująca się w produkcji maszyn i urządzeń górniczych oraz konstrukcji stalowych, udanie zadebiutowała na stołecznym parkiecie. Cena jednej akcji podczas otwarcia notowań wyniosła 2,46 zł wobec ceny emisyjnej na poziomie 2,30 zł za sztukę.

9 listopada br. nastąpiło pierwsze notowanie akcji Patentus S.A. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Podczas otwarcia sesji notowań kurs akcji wyniósł 2,46 zł wobec ceny emisyjnej ustalonej na poziomie 2,30 zł za walor. Na zakończenie sesji notowań cena jednej akcji osiągnęła 2,45 zł za sztukę, co oznacza 6,5-proc. wzrost w skali całego dnia.

Patentus S.A. jest 11 spółką, której akcje zadebiutowały w tym roku na warszawskim parkiecie. Jednocześnie jest 377 firmą notowaną na rynku podstawowym GPW w Warszawie.

W ramach oferty publicznej Patentus S.A. przydzielił 3.000.000 akcji zwykłych na okaziciela nowej emisji serii F. Środki pozyskane z emisji nowych papierów (6,9 mln zł) Spółka zamierza przeznaczyć m.in. na poszerzenie zakresu świadczonych usług,  zbudowanie grupy ze średnich firm produkujących maszyny i urządzenia dla przemysłu, a także rozwój działalności eksportowej poprzez nawiązanie współpracy z firmami chińskimi.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu