Jeszcze wydajniejsze programy CyberLink do obróbki filmów i zdjęć

Posiadają Nowe Funkcje Obsługiwane Przez GPU NVIDIA GeForce i ION Cyberlink kontynuuje wykorzystanie architektury CUDA, by wzbogacić programy Mediashow 5, Mediashow Espresso, Powerdirector 8, Powerproducer 5 i Powerdvd 9

Firmy NVIDIA i CyberLink ogłosiły dziś, że zdobywca wielu nagród – oprogramowanie CyberLink do obróbki zdjęć i grafiki posiada od teraz nowe funkcje oraz znacząco zwiększoną wydajność podczas pracy na komputerze wyposażonym w procesory graficzne NVIDIA® GeForce® lub NVIDIA ION™.

Niektóre z innowacji dostępnych dla posiadaczy NVIDIA GPU to wspomagana przez GPU technologia rozpoznawania twarzy, przeskalowywanie filmów DVD do jakości bliskiej HD, dekodowanie  i kodowanie wideo z użyciem procesora graficznego. Wszystkie z tych funkcji są dostępne dzięki architekturze przetwarzania równoległego NVIDIA CUDA™.

“NVIDIA i CyberLink stoją na pierwszej linii frontu rewolucji obliczeń na GPU,” powiedziała Alice H. Chang, Prezes CyberLink. “CyberLink jest zaangażowany w proces wspierania architektury NVIDIA CUDA, dzięki czemu nasze aplikacje do zdjęć i filmów zapewniają komfort pracy przy najwyższym poziomie wydajności.”

Posiadacze GeForce mogą cieszyć się takimi innowacjami w programach do obróbki cyfrowych filmów w aplikacjach CyberLink, jak :

  1. CyberLink MediaShow 5  – potężne narzędzie do zarządzania I przeglądania zdjęć i filmów: program wykorzystuje architekturę NVIDIA CUDA by przyspieszać rozpoznawanie twarzy, pomagając odnajdywać i oznaczać przyjaciół i członków rodziny w bibliotece zdjęć. Rozpoznaje twarze nawet o 70% szybciej niż w przypadku wykorzystania przez program tylko procesora głównego CPU oraz przyspiesza konwersję wideo aż do 500%. Wspierane przez GPU rozpoznawanie twarzy jest dostępne tylko dla posiadaczy procesorów graficznych NVIDIA.
  2. CyberLink PowerDVD 9 jest znanym i nagradzanym programem do odtwarzania filmów. Użytkownicy procesorów graficznych NVIDIA GeForce mogą cieszyć się obsługiwaną przez GPU funkcją przeskalowywania filmów DVD do jakości bliskiej HD. Wykorzystanie GPU odciąża procesor główny, co skutkuje komfortem pracy i lepszym funkcjonowaniem całego komputera
  3. CyberLink MediaShow Espresso to prosta w użyciu aplikacja do konwersji filmów, która błyskawicznie, z zachowaniem doskonalej jakości, przystosowuje cyfrowe wideo do wyświetlania na całej gamie urządzeń przenośnych, takich jak iPod, iPhone czy PSP. Dzięki dzisiaj wprowadzonym  uaktualnieniom praca MediaShow Espresso została przyśpieszona aż do 500% w stosunku do standardowego wykorzystania CPU.
  4. CyberLink PowerDirector 8 to przeznaczony na szeroki rynek program do edycji filmów, który zapewnia kompleksowe wsparcie dla filmów wysokiej rozdzielczości, tak podczas edycji, jak i zapisywania. Posiadacze GPU NVIDIA GeForce korzystający z PowerDirector 8 mogą czerpać korzyści ze wspomaganych przez GPU efektów specjalnych oraz kodowania wideo.
  5. CyberLink PowerProducer 5 – to program do kompilacji filmów, który pozwala stworzyć niesamowite filmy HD czy płyty z prezentacjami zdjęć. Jego optymalizacja pod kątem technologii NVIDIA CUDA powoduje szybsze tworzenie projektów wideo, podczas pracy na komputerach wyposażonych w karty graficzne wspierające CUDA.

“CyberLink wciąż zadziwia użytkowników swymi innowacjami wykorzystującymi procesory graficzne NVIDIA i architekturę CUDA,” stwierdził Michael Steele, główny manager działu visual consumer solutions w NVIDIA. “To lider w dziedzinie wykorzystania elastyczności i potencjału CUDA dla zapewnienia rozwiązaniom dla klientów indywidualnych najwyższej jakości oraz funkcji zastrzeżonych dla posiadaczy NVIDIA GeForce.”

Architektura CUDA obsługuje całą paletę języków programowania GPU oraz API, takich jak Microsoft DirectCompute, OpenCL, CUDA C, CUDA Fortran i inne. Bazując na ponad 150 milionach GPU obecnych na rynku i wykorzystujących CUDA, NVIDIA kontynuuje rozwój środowiska programistycznego zapewniając narzędzia, biblioteki i wsparcie badawcze.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu