Euro IA Summit 2009 i IA Summit Warsaw 2010

Już w marcu 2010 odbędzie się polski zjazd architektów informacji, którego organizatorem będzie firma UseLab (więcej informacji: www.iasummitwarsaw.com). Tymczasem ostatnie tego typu spotkanie odbyło się w dniach 25-26 września br. w Kopenhadze. W europejskim zjeździe architektury informacji i specjalistów zajmujących sie User Experience, organizowanym przez AI Instytut, uczestniczyli eksperci z czołowych firm z różnych stron świata, np: Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwecji, Norwegii, Danii, Hiszpanii, Niemiec, Czech, RPA, USA, Chorwacji, Francji, Rumunii, czy Ukrainy. Polskę reprezentowali podczas konferencji Hubert Anyżewski i Wiesław Kotecki z firmy UseLab Sp. z o.o. oraz Stanisław Skórka z Akademii Pedagogicznej w Krakowie.

Podczas Euro IA Summit 2009 zaprezentowano nowe spojrzenie na AI, UX i usability z wielu rynków, np. USA czy Afryki, przedstawione zostały również nowości rynkowe oraz case-study z najbardziej zaawansowanych projektów UX w Europie, a także najnowsze narzędzia stosowane w projektowaniu i badaniach usability.

– Było to niezwykle cenne i inspirujące spotkanie branżowe. Moim zdaniem niezwykle ważnym elementem tej konferencji było pokazanie różnic pomiędzy poszczególnymi rynkami np. w samej Europie – podkreśla Hubert Anyżewski, wiceprezes UseLab Sp. zo.o. – Miałem zaszczyć wziąć udział w panelu poświęconym temu zagadnieniu, który poprowadził Andree Resmini, nowy członek zarządu Information Architecture Institute – dodaje.

W ciągu tych dwóch dni odbyło się wiele paneli i odczytów, w tym takich ekspertów jak: Scotta Thomasa, twórcę internetowej kampanii prezydenckiej Barracka Obamy czy James’a Kalbacha, autora książki „User experience a innowacje”.

– Cieszę się, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia. Dzięki temu udało się nam nawiązać kontakty z czołowymi specjalistami na świecie m.in. z Eric’iem Reiss’em z Fat DUX, James’em Kalbachem, wieloletnim szefem IA Institute oraz Scottem Thomasem. Jestem pewien, że te znajomości zaowocują nowymi usługami na polskim rynku, które tworzone będą we współpracy ze światowej klasy konsultantami usability, a już teraz kolejnymi zleceniami z Wielkiej Brytanii i Holandii – mówi Wiesław Kotecki. – Mam nadzieję, że nasz przyszłoroczny zjazd architektów informacji okaże się chociaż w połowie tak ciekawy i dobrze zorganizowany, jak Euro IA w Kopenhadze – dodaje

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu