RSA i firma Trend Micro łączą swoje siły, aby móc lepiej przeciwdziałać atakom z Internetu

Dział zabezpieczeń EMC wykorzystuje dane o zagrożeniach udostępniane w czasie rzeczywistym przez infrastrukturę Trend Micro™ Smart Protection Network™ w celu rozszerzenia możliwości usługi RSA® FraudAction i powstrzymania zagrożeń internetowych.

RSA, dział zabezpieczeń firmy EMC, połączył swoje siły z firmą Trend Micro, aby wykorzystać pozyskiwane przez nią w czasie rzeczywistym dane o zagrożeniach i rozszerzyć funkcjonalność zaawansowanych narzędzi RSA chroniących bankowość elektroniczną. Gromadzone dane pomagają chronić organizacje na całym świecie przed istniejącymi i nowymi zagrożeniami z Internetu, które mogą prowadzić do kradzieży tożsamości.

Usługa RSA® FraudAction, którą obsługuje działające przez całą dobę centrum przeciwdziałania oszustwom internetowym RSA (Anti-Fraud Command Center), jest teraz ściśle zintegrowana z infrastrukturą Trend Micro™ Smart Protection Network™. Dzięki temu centrum ma dostęp w czasie rzeczywistym do informacji generowanych za pomocą inteligentnego, globalnego i działającego non stop systemu wykrywania zagrożeń firmy Trend Micro .Sieć Trend Micro Smart Protection Network to infrastruktura nowej generacji do zabezpieczania treści z wykorzystaniem klienta internetowego, która chroni przedsiębiorstwa przed zagrożeniami internetowymi.

Dzięki nawiązanej współpracy usługa RSA FraudAction dysponuje dokładniejszymi informacjami o potencjalnie szkodliwym oprogramowaniu — wirusach, programach szpiegowskich, spamie i innych aplikacjach zawierających szkodliwy kod. Za pomocą tych informacji usługa RSA FraudAction może lepiej kwalifikować, analizować, monitorować, blokować i likwidować ataki internetowe skierowane przeciwko klientom bankowości elektronicznej, a tym samym skuteczniej chronić klientów przed cyberprzestępcami.

„Ta kreatywna współpraca między dwoma liderami w dziedzinie bezpieczeństwa w Internecie to kolejny krok w walce z globalnymi cyberzagrożeniami, które wciąż rosną, w miarę jak internetowi oszuści stają się coraz skuteczniejsi i coraz lepiej zorganizowani” — powiedział Tom Corn, wiceprezes ds. marketingu produktów w RSA. „Walka z cyberprzestępcami wymaga znacznie bardziej ukierunkowanej współpracy w ramach branży — takiej jak współpraca między RSA i firmą Trend Micro — oraz silnego systemu zabezpieczeń zorientowanego na zmniejszanie ryzyka”.

„Siła infrastruktury Trend Micro Smart Protection Network połączona z usługą RSA FraudAction zapewnia klientom większą swobodę w sieci, gwarantując im bezpieczeństwo informacji osobistych” — powiedział John Maddison, wiceprezes firmy Trend Micro. „Nasza pełna zaangażowania współpraca z RSA pozwoli zapewnić ochronę danych osobowych i tożsamości klientów w trybie online”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu