Papier fotograficzny w ofercie Black Pointa

Firma Black Point, producent i dystrybutor alternatywnych materiałów eksploatacyjnych, rozszerza portfolio swoich produktów wprowadzając do oferty papier fotograficzny. – To pierwszy papier fotograficzny na rynku, który jest prawdziwą alternatywą dla ofert czołowych producentów – mówi Jacek Bryś, specjalista ds. produktu w Black Point. – Ma równie wysoką jakość, a jednocześnie niższą cenę – dodaje.

Do oferty Black Point weszły dwie linie papieru fotograficznego. W ten sposób firma uzupełniła gamę produktów przeznaczonych do drukowania zdjęć, które pozwalają użytkownikom obniżać koszty druku. Jak wszystkie produkty tej firmy, nowa pozycja w ofercie spełnia dwie doceniane przez użytkowników właściwości: wysoką jakość i korzystną cenę.

Nowy papier Black Point jest dostępny w dwóch rodzajach: Silver Edition i Gold Edition. Pierwszy wariant, Silver Edition, to rozwiązanie, które gwarantuje ekonomiczne drukowanie zdjęć. Gold Edition ma wyższą gramaturę zapewniającą bardzo wysoką jakość wydruku zdjęć. Obydwa warianty papierów Black Point dostępne są w dwóch formatach: A4 i A6 i w dwóch rodzajach wykończenia: matowym i błyszczącym. W każdym opakowaniu znajduje się 25% więcej arkuszy niż w opakowaniach oferowanych przez konkurencję. Dodając do tego cenę niższą o około 35%, użytkownik, wybierający produkt Black Point, może zaoszczędzić ponad 50%.

W parze z atrakcyjną ceną idzie wysoka jakość. Nowe papiery zostały przebadane w niemieckich laboratoriach firmy Compedo. Produkty pomyślnie przeszły testy na: UV, blaknięcie, wodoodporność, wysychanie oraz odzwierciedlanie kolorów. Wysoka jakość papieru została potwierdzona certyfikatem. – To była ważna próba dla naszego nowego asortymentu – mówi Jacek Bryś. – Żeby uzyskać pozytywne wyniki, trzeba spełniać bardzo wysokie normy. I nasz papier je spełnił.

Zważywszy na wysoką jakość i dobrą cenę specjaliści Black Point są przekonani, że nowy papier w asortymencie wypełnia lukę na rynku papierów fotograficznych. – Rynek papierów fotograficznych w Polsce to dwa bieguny. Na jednym znajdują się bardzo dobre jakościowo produkty oferowane przez czołowych światowych producentów tego typu asortymentu. Niestety, są one za drogie dla typowego konsumenta w naszym kraju. Z drugiej strony mamy tanie papiery o małej gramaturze, które nie gwarantują użytkownikom oczekiwanej jakości i trwałości zdjęć – tłumaczy Jacek Bryś. – Papier fotograficzny Black Point to najbardziej optymalne z dostępnych na rynku rozwiązań – zapewnia.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu