Austryjacka firma magazynowo-dystrybucyjna kontynuuje współpracę z ProLogis na Słowacji

ProLogis (NYSE: PLD), wiodący dostawca obiektów dystrybucyjnych na świecie, poinformował o podpisaniu nowej umowy najmu na 6000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w Budynku 3 w ProLogis Park Bratislava przez dużą austriacką firmę specjalizującą się w usługach przewozowych i przygotowaniu produktów do dystrybucji dla przemysłu spożywczego.

Nowy obiekt będzie odgrywał ważną rolę w działalności firmy, która obejmuje usługi magazynowe i dystrybucyjne na rzecz klientów na Słowacji i w sąsiadujących krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Firma zdecydowała się wynająć dodatkowe 6000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w Budynku 2 w ProLogis Park Bratislava, w wyniku czego obecnie wynajmuje w tym parku łącznie ponad 12 000 metrów kwadratowych.

„ProLogis oferuje ponad 3,7 miliona metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni magazynowej w strategicznie zlokalizowanych parkach na terenie pięciu krajów Europy Środkowej”, powiedział Martin Polak, ProLogis Leasing Manager Słowacja. „Na Słowacji z sukcesami zarządzamy trzema parkami w atrakcyjnych lokalizacjach w pobliżu głównych węzłów komunikacyjnych. Kolejna, znacząca umowa najmu wydłuża naszą i tak już imponującą listę klientów w ProLogis Park Bratislava”.

ProLogis Park Bratislava jest nowoczesnym parkiem dystrybucyjnym złożonym z sześciu budynków o łącznej powierzchni ponad 183 000 metrów kwadratowych najwyższej jakości powierzchni magazynowej dopasowanej do obecnych i przyszłych potrzeb klientów. Korzystne położenie parku 24 kilometry od stolicy Słowacji, w pobliżu autostrady E75 (Bratysława–Żylina, Tatry), powoduje, że jest on doskonałym węzłem zarówno dla krajowych, jak i międzynarodowych operacji logistycznych.

W zawarciu transakcji uczestniczyła agencja nieruchomości King Sturge, która reprezentowała interesy ProLogis.

Innymi klientami w ProLogis Park Bratislava są: Brilum, Carcoustics, CSAD Invest, CS Cargo, DHL, DM drogerie Markt, Dura, Gebruder Weiss, Lagermax, NAY, Protect, Spandex, Tesco, Unifin, Wincanton, WLS.

Portfolio ProLogis na Słowacji obejmuje trzy strategicznie położone parki dystrybucyjne o łącznej powierzchni przemysłowej wynoszącej 387 000 metrów kwadratowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu