Wdrożenie CA for Invoices w Dom Development zakończone

Management Data Systems zakończyło z sukcesem trwające cztery miesiące wdrożenie systemu obiegu faktur „Correspondence Anywhere for Invoices” – dla jednego z największych developerów w Polsce – Dom Development SA.

Przedmiotem umowy było wdrożenie systemu Correspondence Anywhere for Invoices (CA for Invoices) opartego na technologii Alfresco. Jest to kolejny produkt MDS z serii Correspondence Anywhere, które wykorzystywane są już u innych Klientów. CA for Invoices koncentruje się na zarządzaniu procesem obiegu faktur od momentu otrzymania faktury (pocztą, faksem, mailem), poprzez cały proces akceptacji przez uprawnione osoby, aż do zaakceptowania i zaksięgowania.. System posiada rozbudowany mechanizm raportowy pozwalający na monitoring i śledzenie wszystkich faktur na każdym etapie procesu, a także zaawansowane funkcje wyszukiwania informacji w archiwum

CA for Invoices pozwala na zdefiniowanie różnych grafów procesów dla różnych typów faktur, w taki sposób, że część kroków w procesie tworzy się dynamicznie, sprawiając, że ilość możliwych wariacji procesu ograniczona jest tylko ilością uczestników. System wysyła automatyczne alerty w postaci wiadomości email do określonej grupy użytkowników w przypadku odrzucenia zadania przez któregokolwiek  spośród  uprawnionych do tego typu akcji użytkowników.

„Zdecydowaliśmy się na współpracę z MDS, gdyż CA for Invoices pozwalał nam na zachowanie interfejsu .NET, w którym dotychczas obsługiwaliśmy obieg faktur. Dzięki rozwiązaniu MDS mogliśmy zachować znany użytkownikom interfejs oraz wykorzystać szybki silnik procesowy jBPM oraz wydajne repozytorium ALFRESCO. W efekcie otrzymaliśmy produkt, który jest bardziej wydajny oraz automatycznie zaakceptowany przez wszystkich użytkowników. Wdrożenie produkcyjne CA for Invoices nie wymagało dodatkowych szkoleń i było przez większość użytkowników końcowych nie  zauważone.” – powiedziała Agnieszka Borzęcka Kierownik w Dziale Finansowym Dom Development.

Dzięki CA for Invoices  można:

  1. Uprościć śledzenie i monitorowanie obiegu faktur
  2. Skrócić czasu  potrzebny dla obiegu faktur po firmie
  3. Zautomatyzować proces obiegu faktur
  4. Analizować miejsca powstawania kosztów (MPK) jeszcze przed zamknięciem danego miesiąca
  5. Ograniczyć koszty administracyjne
  6. Szybko generować statystyki
  7. Obniżyć koszty odsetek od nieterminowo zapłaconych faktur
  8. Szybko odpowiadać na pytania dostawców o status akceptacji faktury

„MDS jest firmą wyspecjalizowaną w dostarczaniu systemów klasy Enterprise Content Management oraz Business Process Management. Projekt dla Dom Development był dla nas nowym wyzwaniem i dołożyliśmy wszelkich starań aby w pełni zrealizować wymagania biznesowe stawiane przed tym rozwiązaniem. Udało nam się dostosować istniejący interfejs użytkownika do nowoczesnego repozytorium jakim jest Alfresco, użytkownicy dalej korzystają ze znanego sobie UI wykorzytujac najnowocześniejszą open-sourcową platoformę ECM.” – powiedział Project Manager MDS Stanisław Mika

W ramach projektu CA for Invoices  dla Dom Development wdrożono mechanizmy obsługi procesu obiegu faktur, archiwum danych w repozytorium treści oraz integrację istniejącego u Klienta interfejsu użytkownika opartego o technologię .NET.System przeznaczony jest dla 80 czynnych użytkowników z możliwością dalszej rozbudowy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu