Polska Grupa Farmaceutyczna liderem polskiej transformacji

Polska Grupa Farmaceutyczna została uhonorowana przez miesięcznik „Forbes” tytułem Lidera 20 lat Polskiej Transformacji, w kategorii najlepiej zrestrukturyzowane i zarządzane spółki sektora FMCG, przemysłu lekkiego i branż pokrewnych.
Kapituła konkursu, w skład której weszli przedstawiciele mediów, organizacji pozarządowych i niezależni eksperci, stworzyła specjalną grupę firm, których dochody osiągnęły, co najmniej 200 mln zł i nie zanotowały strat w ciągu ostatnich pięciu lat.

Firmy, które w tej grupie osiągnęły najwyższy wzrost zostały nominowane do nagrody. Laureaci w kolejnym etapie konkursu byli oceniani pod względem innowacyjności, sukcesów w kraju i ekspansji zagranicznej.

Nagrodę w imieniu zarządu PGF odebrała Aneta Wąsikowska-Filek – Prezes Zarządu PGF Sp. z o.o. w Warszawie – Korzenie naszej firmy sięgają początku lat 90. W momencie, gdy hurtowy obrót farmaceutykami został uwolniony spod kontroli państwa, mieliśmy już świadomość odpowiedzialności za współtworzenie młodej polskiej gospodarki. Jesteśmy dumni, że wzięliśmy udział i przyczyniliśmy się do zbudowania jednego z najsilniejszych rynków dzisiejszej Europy .

Uroczystość wręczenia statuetek odbyła się w Reducie Banku Polskiego, podczas ostatniego z cyklu trzech spotkań „Forbes Executive Forum – 20 Lat Polskiej Transformacji”, podsumowujących gospodarcze osiągnięcia Polski. Ideą konferencji było zebranie i zaproszenie wybitnych przedstawicieli świata nauki i biznesu, którzy przyczynili się do sukcesu gospodarczego kraju.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu