Novell przedstawia przeznaczoną dla korporacji platformę wspomagania pracy zespołowej w czasie rzeczywistym

Novell Pulse zapewnia bezpieczną współpracę i współdzielenie dokumentów oraz implementuje protokół federowania Google Wave.  Novell przedstawił pierwszą przeznaczoną dla korporacji platformę wspomagania pracy zespołowej w czasie rzeczywistym, Novell Pulse (www.novell.com/pulse). Novell poinformował również, że wspólnie z firmą Google pracuje nad umożliwieniem użytkownikom Novell Pulse i Google Wave bezproblemowej współpracy przy wykorzystaniu obu systemów, by jako jeden z pierwszych dostawców rozwiązań do wspierania pracy zespołowej zapewnić tego rodzaju zgodność interoperacyjną. Novell Pulse w wyjątkowy sposób łączy narzędzia do obsługi poczty elektronicznej, tworzenia dokumentów i wymiany komunikatów z mechanizmami bezpieczeństwa i zarządzania, spełniając wymagania wynikające ze specyfiki rozproszenia pracowników w rozbudowanych organizacjach. Dzięki implementacji protokołu federowania Google Wave, Novell Pulse należy do pierwszych liczących się systemów zgodnych z Wave.

„Stworzyliśmy Google Wave i jego otwarty protokół federowania, by umożliwić ludziom bardziej efektywną pracę zespołową i komunikację” – mówi Lars Rasmussen, szef programistów Google Wave. „Obsługa protokołu federowania Google Wave przez Novell Pulse to bardzo dobra wiadomość.”

Podczas prelekcji na odbywającej się właśnie konferencji Enterprise 2.0 w San Francisco Novell dokonał prezentacji technicznej platformy Novell Pulse. Jej ważną zaletą jest możliwość współdziałania z Google Wave za pośrednictwem protokołu federowania, co umożliwia użytkownikom Novell Pulse komunikowanie się w czasie rzeczywistym z użytkownikami innych rozwiązań opartych na Wave.

„Zarządzanie bezpieczeństwem oraz tożsamością (www.novell.com/solutions/identity-and-security )pozostają najważniejszymi kwestiami dla korporacji rozważających użycie rozwiązań społecznościowych działających w czasie rzeczywistym” – mówi Caroline Dangson, analityk w dziale rozwiązań do wspomagania pracy zespołowej i rozwiązań społecznościowych w IDC. „Novell ma w dziedzinie zarządzania bezpieczeństwem i tożsamością powszechnie uznawane osiągnięcia, które są ważnym wkładem w nową platformę Novell Pulse. Zgodność interoperacyjna z Google Wave jest dużą zaletą nowego rozwiązania w mieszanych środowiskach informatycznych i wpisuje się w strategię Novella w dziedzinie rozwiązań społecznościowych i wspomagających pracę grupową w czasie rzeczywistym.”

Rozwiązanie Novell Pulse, które zostanie udostępnione w pierwszej połowie roku 2010, sprzyja zwiększaniu produktywności i wspiera nowatorstwo w firmie, gdyż ułatwia cyfrową komunikację, wspieraj powstawanie nowych pomysłów i współdzielenie informacji. Ludzie pracujący w różnych oddziałach firmy czy znajdujący się na różnych kontynentach mogą dzięki niemu współdzielić i edytować dokumenty, wspólnie przeglądać witryny internetowe i prowadzić cyfrowe konwersacje – wszystko w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie ułatwia również użytkownikom radzenie sobie z nadmiarem informacji dzięki możliwości filtrowania śledzonych tematów i osób, a także składowania plików różnych typów w powiązaniu z grupami i konwersacjami.

Novell Pulse wykorzystuje doświadczenie Novella w tworzeniu korporacyjnych rozwiązań do wspomagania pracy zespołowej (www.novell.com/solutions/collaboration ) i komunikacji oraz rozwiązań do zarządzania tożsamością i bezpieczeństwem. Novell Pulse,dostępny w klasycznej infrastrukturze lub w infrastrukturze typu cloud, pozwala przedsiębiorstwom sięgnąć po korzyści z rozwiązań wspomagających pracę zespołową w czasie rzeczywistym.

„Novell Pulse udostępnia użytkownikom jednolity interfejs pracy zespołowej w czasie rzeczywistym, łącząc w jednym miejscu treści pochodzące z różnych aplikacji korporacyjnych i rozwiązań społecznościowych” – mówi Kent Erickson, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu rozwiązań do wspomagania pracy zespołowej w firmie Novell. „Po raz pierwszy przedsiębiorstwa mogą połączyć narzędzia do zarządzania firmą i bezpieczeństwem z działającymi w czasie rzeczywistym rozwiązaniami społecznościowymi i wspomagającymi pracę zespołową, usprawniając dzięki temu proces podejmowania decyzji i zwiększając efektywność działania.”

Novell Pulse – szczegóły

Novell Pulse to kluczowy element strategii Novella w dziedzinie wspomagania pracy zespołowej i przeznaczonych do tego rozwiązań o otwartej architekturze, mogący działać niezależnie lub współdziałać z innymi produktami z szerokiej oferty Novella. Do najważniejszych funkcji, łączących zalety poczty elektronicznej, komunikatorów, współdzielenia dokumentów, sieci społecznościowych, wspólnego edytowania w czasie rzeczywistym i narzędzi do zarządzania firmą, należą:

  1. – Bezpieczeństwo. Konfigurowanie kont użytkowników, logowanie i kontrola uprawnień odbywa się z wykorzystaniem korporacyjnych systemów zarządzania tożsamością i dostępem, serwerów katalogów i narzędzi wspomagające audyt, co pozwala na integrację z istniejącymi w firmie procesami, zapewnianie bezpieczeństwa danych i zgodności z wymogami przepisów.
  2. – Wspomaganie pracy zespołowej w czasie rzeczywistym. Wspólne edytowanie i współdzielenie dokumentów umożliwia użytkownikom efektywną współpracę z innymi osobami dzięki wykorzystaniu takich mechanizmów, jak jednoczesna edycja dokumentu online czy współdzielenie i opatrywanie komentarzami dokumentów tradycyjnych aplikacji biurowych – wszystko to w czasie rzeczywistym.
  3. – Jednolita skrzynka odbiorcza. Jednolity interfejs umożliwia użytkownikom podgląd, sortowanie i filtrowanie zebranych w jednym miejscu wszelkich informacji osobistych i zawodowych pochodzących z różnych usług społecznościowych, poczty elektronicznej, Google Wave itp.
  4. – Korporacyjne komunikatory społecznościowe. Mechanizmy blogów społecznościowych umożliwiają użytkownikom współdzielenie, monitorowanie i komentowanie tematów i pomysłów.
  5. – Monitorowanie obecności w czasie rzeczywistym i pogawędki. Monitorowanie obecności w czasie rzeczywistym zapewnia użytkownikom aktualne informacje o dostępności osób i współpracowników na podstawie ich aktywności w sieci.

Dostępność

Rozwiązanie Novell Pulse zostało zaprezentowane 4 listopada 2009 r. podczas prelekcji „Integracja Google Wave w przedsiębiorstwie” (Integrating Google Wave into the Enterprise) na konferencji Enterprise 2.0 w San Francisco, podczas której można było również obejrzeć demonstrację produktu na stoisku Novella. Wersja beta zostanie udostępniona wybranym użytkownikom na początku roku 2010. Rozwiązanie Novell Pulse zostanie publicznie udostępnione w pierwszej połowie roku 2010 w wersji dla infrastruktury typu cloud ( www.novell.com/cloud ), zaś w wersji dla infrastruktury konwencjonalnej w późniejszym terminie. Więcej informacji na temat Novell Pulse można znaleźć pod adresem www.novell.com/pulse.
Demonstracja produktu znajduje się na stronie www.novell.com/media/media.php?media=novell-pulse

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu