Tysiące programistów korzysta z wbudowanych zabezpieczeń i strategii bezpieczeństwa udostępnianych w ramach projektu RSA™ SHARE

Społeczność internetowa wspomaga opracowywanie bezpiecznych aplikacji dzięki dostępowi do bezpłatnych technologii i porad ekspertów.RSA, dział zabezpieczeń firmy EMC, poinformował, że tysiące niezależnych i zatrudnionych w firmach programistów i kierowników IT z całego świata wykorzystuje i współtworzy internetową społeczność, która działa w ramach projektu RSA™ Share.

Jej zadaniem jest udostępnianie wiedzy i strategii ekspertów w dziedzinie zabezpieczeń, a także zapewnienie bezpłatnego dostępu do technologii RSA. Społeczność ta jest częścią projektu RSA Share, który powstał, aby światowej klasy zabezpieczenia były w zasięgu architektów oprogramowania i kierowników projektów — zarówno tych zatrudnionych w przedsiębiorstwach, jak i działających niezależnie. Ma to zachęcić do wbudowywania zabezpieczeń, a nie tylko oferowania ich jako dodatek do produktów i aplikacji w każdej branży.

Od uruchomienia projektu RSA Share w kwietniu tego roku z zasobów społeczności skorzystało ponad 14 000 niepowtarzalnych użytkowników, aby zapoznać się z najlepszymi procedurami dotyczącymi bezpieczeństwa i podzielić się własną wiedzą. Ponad 700 użytkowników zarejestrowało się też jako członkowie społeczności, którzy mogą aktywnie prezentować swoje pomysły i tworzyć treść serwisu. Ponad 1500 razy pobrano bezpłatne wersje systemu szyfrowania danych RSA BSAFE® Share, w tym rozwiązanie RSA BSAFE Share Adapter. Udzielający się w społeczności programiści reprezentują różne sektory branży informatycznej, od bezpieczeństwa informacji przez usługi finansowe aż po administrację publiczną i aplikacje powszechnego użytku. Rozwiązania RSA BSAFE to najczęściej wdrażane oprogramowanie do szyfrowania na świecie. W ramach projektu aplikacje RSA Share dostępne są bezpłatnie, pozwalając kierownikom projektów i programistom — zarówno niezależnym, jak i zatrudnionym w przedsiębiorstwach — włączać światowej klasy funkcje szyfrowania w swoje komercyjne i niekomercyjne aplikacje i produkty.

„Stworzony przez RSA projekt RSA Share to prosty sposób udostępniania światowej społeczności programistów sprawdzonych systemów zabezpieczeń” — powiedział Tom Corn, wiceprezes ds. marketingu produktów w RSA, dziale zabezpieczeń firmy EMC. „Odnieśliśmy wielki sukces, zachęcając ludzi do włączenia się w tę społeczność i rozszerzając bazę użytkowników w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Liczba zarejestrowanych użytkowników i częstotliwość pobierania produktów odzwierciedla coraz większą potrzebę ochrony poufnych informacji i zainteresowanie związanymi z nią kwestiami. Bezpłatny dostęp do najlepszego w branży oprogramowania RSA umożliwia stworzenie solidnych podstaw do osiągnięcia tego celu”.

Kreatywne i praktyczne zastosowanie oprogramowania RSA BSAFE Share

Projekt RSA Share ma wyposażyć twórców oprogramowania w narzędzia i wiedzę niezbędne do zabezpieczenia opracowywanych przez nich produktów i aplikacji. Jedną z największych zalet projektu jest możliwość rozszerzenia szyfrowania i innych sposobów ochrony danych na nowe obszary technologiczne. Zwycięzcy pierwszego konkursu programistycznego na najbardziej kreatywne i praktyczne zastosowanie oprogramowania, który został zorganizowany w ramach projektu RSA Share, wykorzystali bezpłatne narzędzia RSA BSAFE Share do ochrony informacji przechowywanych w usługach opartych na infrastrukturze typu cloud. W miarę jak wzrasta popularność tego typu modeli i oprogramowania jako usługi (ang. software-as-a-service), takie zabezpieczenia będą stawać się coraz ważniejsze. Inne organizacje zintegrowały bezpłatne narzędzia do szyfrowania RSA BSAFE Share z rozwiązaniami do tworzenia kopii zapasowych i weryfikowania certyfikatów root. Niektórzy programiści wykorzystali też rozwiązania RSA BSAFE Share we własnych aplikacjach, które opracowano i wdrożono wewnątrz firm. Rozszerzenie systemu ochrony w tych środowiskach poprzez bezpłatne narzędzia i współpracę programistów to bardzo skuteczny sposób ochrony przed zagrożeniami wszelkiego typu i zarazem główny cel projektu RSA Share.

Aktywna społeczność dążąca do zapewnienia bezpieczeństwa oprogramowania

Jednym z celów projektu RSA Share jest promocja i stworzenie tętniącej życiem społeczności skupiającej inżynierów, programistów i użytkowników, którzy zajmują się kwestiami zabezpieczeń i chcą zwiększyć ochronę swoich projektów programistycznych. Społeczność ta umożliwia programistom prowadzenie szeroko zakrojonych dyskusji. Dzięki temu nowi użytkownicy mogą zapoznać się z produktami, a ci bardziej doświadczeni — pomóc innym szybko rozwiązywać problemy programistyczne. Użytkownicy biorą udział w dyskusjach na temat zabezpieczeń, wymieniają między sobą najlepsze procedury i wypowiadają się na forach, natomiast goście serwisu mogą przeglądać ich wpisy i dowiedzieć się więcej o szyfrowaniu.

„Projekt RSA Share realizuje wizję firmy RSA, która dąży do stworzenia silnego systemu zabezpieczeń dla naszych klientów” — dodał Corn. „Nad naszymi bezpłatnymi narzędziami czuwa wyspecjalizowany zespół inżynierów, a społeczność internetowa umożliwia użytkownikom wymianę pomysłów”.

Informacje o projekcie RSA Share

Oprogramowanie RSA BSAFE Share jest tworzone i aktualizowane przez wyspecjalizowany zespół inżynierów i techników RSA. Projekt RSA Share działa w ramach sieci społeczności EMC Community Network (ECN), w której funkcjonuje wiele aktywnych społeczności internetowych. Platforma ECN obejmuje m.in. serwis EMC Developer Network, przeznaczony dla inżynierów i programistów, którzy korzystają z produktów i technologii EMC i/lub szczególnie się nimi interesują. Sieć ta została stworzona dla — i przez — programistów poszukujących możliwości współpracy, społeczności, informacji i narzędzi programistycznych. Aby się do niej przyłączyć lub uzyskać więcej informacji, zapraszamy na stronę www.rsashare.com.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu