Polycom VVX 1500 D Business Media Phone – nowe rozwiązanie w zakresie komunikacji wizualnej dla przedsiębiorstw

Telefon biznesowy VVX 1500 D w technologii dual-stack (H.323/SIP), prosty i ekonomiczny w użyciu – kolejne najlepsze w klasie rozwiązanie unified communications firmy Polycom.Firma Polycom rozszerza ofertę swoich telefonów VVX 1500 o najnowszy model Polycom VVX™ 1500 D business media phone, telefon biznesowy działający w technologii dual-stack (H.323 /SIP).

To nowe rozwiązanie ujednoliconej komunikacji jest idealne dla dużych organizacji, które posiadają systemy wideo H.323 i planują w przyszłości migrację komunikacji wizualnej i telefonicznej do jednej platformy UC. Rodzina telefonów biznesowych VVX 1500 firmy Polycom to jedyne urządzenia łączące w sobie system widekonferencji, w pełni funkcjonalny telefon voice over IP (VoIP) z technologią Polycom HD Voice™, otwarty interfejs API i przeglądarkę internetową umożliwiającą dostęp do informacji w czasie rzeczywistym jak również integrację z kluczowymi aplikacjami biznesowymi.

VVX 1500 D to przystępny w cenie, prosty w użyciu indywidualny system wideokonferencji, który może być płynnie zintegrowany z istniejącymi sieciami wideo H.323 umożliwiający zestawiania jedno- lub wielostronnych połączeń wizualnych z innymi systemami wideo. Oprócz H.323, VVX 1500 D obsługuje jednocześnie protokół sygnalizacyjny SIP. Umożliwia to integrację z platformami UC firmy Polycom, opartymi na SIP, które oferują zaawansowane funkcje telefonii IP. W przypadku występowania zarówno H.323 jak i SIP, VVX 1500 D automatycznie wybierze odpowiedni protokół w oparciu o możliwości i lokalizację urządzenia docelowego. W miarę wzrostu ilości platform VVX 1500 SIP, firmy będą mogły korzystać ze wszystkich możliwości VVX 1500 D w tym wideokonferencji, telefonii oraz aplikacji.

Cena i dostępność:

VVX 1500 D dostępny będzie w tym kwartale za pośrednictwem licencjonowanych partnerów Polycom  w cenie 922 Eur.

Główne cechy VVX 1500 D:

  1. Osobisty terminal wideo – Polycom VVX 1500 D zawiera zintegrowaną kamerę, która zapewnia natychmiastowe połączenia wideo po dotknięciu ekranu. Dzięki obsłudze protokołu H.323 łączy się ze wszystkimi standardowymi systemami wideokonferencji i telepresence obsługiwanymi przez H.323, takimi jak produkty z serii Polycom HDX™ oraz platformami konferencyjnymi   Polycom RMX, umożliwiając masowe użycie połączeń wideo w całej firmie. VVX 1500 D posiada wiele możliwości regulacji pozwalając na dostosowanie urządzenia do osobistych potrzeb, w tym ustawienie kąta nachylenia kamery, wysokość bazy oraz regulację pochylenia ekranu.
  2. Elastyczne rozwiązanie UC z możliwością rozbudowy – dzięki obsłudze protokołów H.323 oraz SIP (dual stack), telefon biznesowy VVX 1500 D zapewnia funkcjonalność UC obejmującą głos, wideo i aplikację w jednym urządzeniu UC. Firmy mogą wdrożyć VVX 1500 D obok istniejących i nowych sieci wideo opartych na protokole H.323 oraz zintegrować urządzenia z systemem kontroli połączeń telefonii IP w przyszłości.
  3. Informacje na ekranie telefonu – Telefon biznesowy Polycom VVX 1500 D zawiera otwarty interfejs API oraz przeglądarkę, które umożliwiają tworzenie aplikacji integrujących VVX 1500 D z systemami biznesowymi takimi jak UC, CRM (Customer Relationship Management) oraz innymi aplikacjami biznesowymi. VVX 1500 D dostępny jest wraz z usługą internetową ‘Polycom My Info Portal’, dzięki której klienci mogą wybrać opcje otrzymywania spersonalizowanej treści, np. notowań giełdowych, prognozy pogody i wiadomości.
  4. Telefon SIP ofeujący jakość HD Voice – VVX 1500 D wyposażony jest we wszystkie możliwości telefonu SIP w tym: sześć linii, technologię Polycom HD Voice, Gigabitowy switch Ethernet PoE  oraz obsługę funkcji telefonicznych. Funkcje te są dostępne za pomocą przycisków umieszczonych w przedniej części telefonu lub na kolorowym wyświetlaczu. Telefon wymaga podłączenia do certyfikowanej przez Polycom platformy głosowej SIP.


Cytaty:

1. Andrew W. Davis, partner, Wainhouse Research

  • “Polycom pozostaje niezmiennie liderem w dostarczaniu rozwiązań audiowizualnych, które charakteryzują się wysoką jakością i oparte są na standardach. Wprowadzenie telefonu H.323/SIP pozwala klientom Polycom wdrożyć ujednoliconą komunikację, która spełnia wiele potrzeb w ich firmach.”

2. Jim Kruger, wiceprezes ds. marketingu, Polycom Voice Communications Solutions

  • “Rodzina produktów Polycom VVX 1500 została bardzo dobrze przyjęta na rynku, przede wszystkim ze względu na prostotę użycia. Wierzymy, że ta prostota i łatwa obsługa uzupełniona atutami jakie wnosi nowy model VVX 1500 D wpisze się w środowiska ujednoliconej komunikacji i pomoże naszym klientom rozbudować komunikację wizualną na skalę globalną.”
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu