Paczkomaty 24/7 Innowacją Roku 2009

Paczkomaty 24/7 – najnowocześniejsza w Polsce usługa pocztowa uruchomiona przez firmę InPost – została nagrodzona w konkursie Innowacja Roku 2009. Usługę wyróżniono w kategorii nowoczesne i unikalne rozwiązanie, które zrewolucjonizuje polski rynek pocztowo-kurierski.Organizatorem programu Innowacja Roku 2009 jest Forum Biznesu, a patronat sprawują Ministerstwo Rozwoju Regionalnego oraz Centrum Informacji FIRE.

„Innowacja Roku” to ogólnopolski projekt mający na celu promocję nowoczesnych, unikalnych i oryginalnych rozwiązań, które umożliwiają firmom funkcjonowanie w oparciu o najbardziej zaawansowane technologie.

„Paczkomaty 24/7 dostępne są dla klientów od czerwca 2009 roku, dlatego tym bardziej cieszy nas uznanie, z jakim spotkała się nasza propozycja, mimo zaledwie kilkumiesięcznej obecności na polskim rynku. Tytuł Innowacji Roku potwierdza słuszność wprowadzenia paczkomatów i zapotrzebowanie klientów na zaawansowanie technologicznie usługi. Jestem przekonany, że uzyskane wyróżnienie podkreśla nowatorski charakter najnowszego rozwiązania InPost i wyznacza dalszy kierunek rozwoju firmy” – mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu InPost Nowoczesna Poczta.

Paczkomaty 24/7 to zupełnie nowe, niespotykane dotąd na polskim rynku rozwiązanie, które umożliwia odbiór przesyłki o dowolnej, dogodnej dla adresata porze, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Klienci mogą korzystać ze 150 automatów na terenie całego kraju, a od listopada 2009 roku do ich dyspozycji oddanych zostanie kolejnych 150 maszyn.

Projekt wdrażania usługi Paczkomaty 24/7 na polski rynek jest współfinansowany ze środków unijnych. Dotychczas firma pozyskała na ten cel 64,61 mln zł. Na rozwój usługi InPost planuje przeznaczyć łącznie 150 mln zł do końca 2011 roku.

W ramach działań promocyjnych usługi Paczkomaty 24/7, InPost zorganizował konkurs dla studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Szkoły Głównej Handlowej – „Zbuduj swoje imperium z paczkomatami”. Celem kampanii jest wsparcie przedsiębiorczych studentów i umożliwienie im otwarcia własnej firmy dzięki profesjonalnej pomocy prawnej oraz środkom finansowym z Unii Europejskiej. Przedmiotem konkursu jest opracowanie biznesplanu przedsiębiorstwa wykorzystującego w swojej działalności sieć Paczkomatów 24/7 firmy InPost. Dodatkowym warunkiem udziału w projekcie jest spełnienie wymogów ubiegania się o dofinansowanie w ramach Działania 8.1 Programu Operacyjnego „Innowacyjna Gospodarka”.

Szczegółowe informacje na temat usługi Paczkomaty 24/7 oraz konkursu dostępne są na stronie www.paczkomaty.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu