Nordea Bank Polska wspiera młodych jazzmanów

W Szczecinie zakończyły się ósme Zmagania Jazzowe. W tym roku jazzowe gwiazdy światowego formatu takie jak Billy Harper nie tylko uczestniczyły w cyklu koncertów i warsztatów, ale też zaangażowały się w utworzenie Szczecińskiej Akademii Sztuki .Zmagania Jazzowe to szereg imprez – koncertów, warsztatów i konkursów, które już od 8 lat goszczą w świadomości miłośników nowoczesnego jazzu i mieszkańców Szczecina. Nordea Bank Polska od samego początku jest Głównym Partnerem i sponsorem „Zmagań”.

Tegoroczne zmagania organizatorzy zadedykowali staraniom o utworzenie Akademii Sztuki w Szczecinie. Festiwal zdominowały warsztaty muzyczne, podczas których młodzi, świetnie zapowiadający się jazzmani pogłębiali swoją wiedzę pod okiem światowej klasy artystów. W projekcie w roli wykładowców uczestniczyli m. in perkusista John Betsch (USA), kontrabasista Wayne Dockery (USA) oraz pianista, wykładowca Jazz Institute Berlin/Hanns Eisler Hochschule für Musik – Reggie Moore (USA), pod czujnym okiem spiritus movens festiwalu, wspaniałego Bille’go Harper’a. – Te osobistości światowego jazzu już zadeklarowały chęć prowadzenia zajęć w szczecińskiej akademii. Natomiast perkusista Raphael Ugha, saksofonista Tomasz Licak i trębacz Kuba Skowroński już dziś wyrastają na wspaniałych ambasadorów naszego rodzimego jazzu jak również wierzymy, iż w niedalekiej przyszłości stanowić będą równie znamienity trzon Katedry Jazzu w szczecińskiej Akademii – mówi Sylwester Ostrowski, pomysłodawca „Zmagań” i Prezes Zarządu Stowarzyszenia Orkiestra Jazzowa.

Trwający od lutego cykl spotkań jazzowych 30 listopada zakończyła Gala Finałowa, podczas której koncert dali m.in Jazz Struggle Orchestra oraz goście specjalni: Billy Harper , Reggie Moore, Wayne Dockery, John Betsch i Piotr Wojtasik.

Zaangażowanie Nordea Bank Polska w projekt „Zmagań” to nie tylko wsparcie dla prezentacji muzyki jazzowej w jej najbardziej nowoczesnej i kreatywnej postaci, ale także szereg działań na rzecz kultury i edukacji Szczecina. W ub. roku m.i n dzięki wsparciu Nordea w Szczecinie powstał samodzielny wydział muzyki jazzowej, drugi w Polsce po warszawskim Liceum Muzycznym. Bank od początku patronuje też staraniom o utworzenie Akademii Sztuki.

– Nie ukrywam, że bez wsparcia banku wielu tych inicjatyw po prostu by nie było. Cieszę się, że hasło przewodnie banku: Stwarzamy Możliwości nam także pozwoliło dalej prowadzić i rozwijać nasze działania dla szczecinian i Muzyki – podsumowuje Sylwester Ostrowski.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu