Agent Tomek działa w polskim internecie – raport NewsPoint

Z powodu ostatnich afer związanych z działaniami CBA imię Tomek stało się popularne w internecie jak nigdy wcześniej. Analitycy NewsPoint przygotowali ilościowy raport podsumowujący występowanie fraz „agent Tomek” oraz „Tomek” w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Analiza objęła zarówno wszystkie portale (2400 źródeł), jak i blogi i fora (ponad 325 tys. źródeł) monitorowane przez systemy NewsPoint i NewsPoint UGC.

Od początku września imię Tomek pojawiło się w portalach internetowych 2987 razy, z czego 491 wzmianki dotyczyły „agenta Tomka”. Agent Tomek po raz pierwszy zaistniał w internecie w ostatnim tygodniu września, kiedy to media ujawniły, kto stał za głośnymi prowokacjami CBA (Beata Sawicka, Weronika Marczuk-Pazura). Przez 2 tygodnie liczba wzmianek stopniowo malała, by w przedostatnim tygodniu października (26.10 – 31.10) lekko skoczyć i osiągnąć 121. Ten skok związany był z coraz liczniejszymi szczegółami na temat życia prywatnego agenta ujawnianymi w prasie przez osoby, które się z nim zetknęły. Z analizy NewsPoint wynika, że nagły wzrost popularności imienia Tomek ściśle związany jest ze sprawą rzeczonego agenta CBA (wykresy mają taki sam kształt).

Użytkownicy forów i blogów najczęściej komentowali poczynania i osobowość agenta Tomka również w dniach 19.10 – 23.10. W przypadku tych treści wzmianki na temat agenta Tomka stanowiły większą część wzmianek zawierających imię Tomek (średnio ok. 500 wzmianek w trakcie największego szumu na temat poczynań agenta w porównaniu do 750 wzmianek zawierających samo imię Tomek).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu