Firma Polycom liderem na globalnym rynku rozwiązań wideokoferencyjnych

Polycom przoduje w instalacji i dostawach systemów w okresie pierwszych 6 miesięcy 2009 roku, według raportu New Wainhouse Research, ‘Videoconferencing – By The Numbers’.  Według danych ostatniego raportu “Videoconferencing – By the Numbers” przygotowanego przez wiodącą firmę analityczną Wainhouse Research z lipca 2009 roku, firma Polycom, jest liderem na świecie w zakresie zainstalowanych systemów i posiada 41% udział w rynku.

Raport potwierdza też, że Polycom przoduje na świecie pod względem systemów konferencyjnych dostarczonych klientom w pierwszej połowie 2009 roku z 35% udziałem w rynku.

(Udział w rynku przedstawiony przez The Wainhouse Research opiera się na porównaniu wszystkich systemów wideokonferencjyjnych w tym systemów “all in one”, systemów wideokonferencjyjnych jakości HD oraz systemów telepresence. Podane liczby nie obejmują wideotelefonów i rozwiązań w zakresie oprogramowania PC).

Wyniki podane przez Wainhouse Research sugerują również, że obecny kryzys gospodarczy nie wpłynął w znacznym stopniu na zakupy nowych rozwiązań do wideokonferencji w porównaniu z innymi branżami. “Firmy zdają sobie sprawę, że rozwiązania do wideokonferencji i telepresence pozwalają ograniczyć koszty, zwiększyć wydajność pracowników i usprawnić współpracę,” powiedział Joe Sigrist, wiceprezes i dyrektor generalny do spraw rozwiązań wizualnych w Polycom.  “Oferta Polycom odpowiada potrzebom klientów, od małych do dużych firm notowanych na liście Fortune 50.”

Firma Polycom nieustannie pracuje nad przekształceniem tradycyjnych konferencji w komunikację audiowizualną, począwszy od elastycznych systemów na biurko a skończywszy na zaawansowanych rozwiązaniach stosowanych w dużych salach konferencyjnych pozwalających w pełni docenić zalety telepresence.  Wszystkie rozwiązania Polycom oparte są na wiodącej w branży, standardowej technologii i oferują najwyższą jakość.

Bezpłatna kopia raportu Wainhouse Research, ”Videoconferencing – By The Numbers”, dostępna jest na stronie Polycom.com.1

Rozwiązania audiowizaulane firmy Polycom w liczbach:

  1. Rozwiązania Polycom do komunikacji wizualnej umożliwiają ludziom bardziej efektywną pracę na odległość, przyspieszają procesy podejmowania decyzji, usprawniają produktywność oraz pozwalają obniżyć koszty operacyjne dzięki ograniczeniu podróży.
  2. Firma Polycom wysłała do odbiorców więcej systemów wideokonferencyjnych i telepresence niż jakikolwiek inny producent, tj prawie milion systemów wideokonferencji i ponad 50 000 rozwiązań telepresence w drugim kwartale 2009 roku.
  3. Do grona klientów Polycom używających rozwiązania telepresence zaliczają się wiodące firmy rozrywkowe, instytucje edukacyjne, finansowe, medyczne oraz administracje rządowe. Na przykład: Turner Broadcasting Systems, Georgetown University, NASDAQ, Duke University, Amgen, Atari, Massachusetts General, Regus, Zurich Financial, National Defense University, Oklahoma Army National Guard, oraz Defense Acquisition University.
  4. Rozwiązania Polycom w zakresie telepresence oparte są na ustalonych standardach wideokonferencji i cechują się najwyższą, jakością działania. Obecnie na świecie używa się ponad dwa miliony rozwiązań wideokonferencyjnych i oraz telepresence firmy Polycom.
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu