Zimowa droga z Pirelli

Średnia dobowa temperatura poniżej 7oC, to znak dla wszystkich kierowców, by wymienić opony letnie na zimowe. Dobór właściwego zimowego ogumienia zależy od marki i modelu samochodu, stylu jazdy kierowcy oraz warunków terenowych w jakich auto będzie wykorzystywane. Zimowa oferta opon Pirelli zaspokoi potrzeby każdego kierowcy.  

Opony to jedyny element łączący samochód z nawierzchnią. To właśnie od doboru odpowiedniego rodzaju ogumienia w znacznym stopniu zależy bezpieczeństwo na drodze. Wybór właściwego modelu opony nie jest wcale taki prosty.

Kiedy jest ten właściwy moment na wymianę ogumienia?

Gdy temperatura powietrza przez kilka kolejnych dni utrzymuje się na poziomie +7oC i poniżej, to znak by dokonać wymiany opon letnich na zimowe. Poniżej tej temperatury opony letnie nie gwarantują wymaganego poziomu bezpieczeństwa.

Na czym polega różnica?

Opony zimowe od letnich różnią się sposobem przygotowania mieszanki, jej właściwościami w różnych warunkach temperaturowych, a także rodzajem i charakterystyką bieżnika (wysokość, sposób nacięć lamel oraz szerokość nacięć) czy układem klocków bieżnika. Wszystkie te elementy w znaczący sposób wpływają na zachowanie się opony w trudnych zimowych warunkach pogodowych, gwarantując użytkownikowi bezpieczeństwo na drodze. Nie należy zwlekać czy przedłużać momentu wymiany ogumienia, gdyż nagłe opady śniegu lub oblodzenie na drodze mogą być przyczyną kolizji drogowej.Co więcej, im później zdecydujemy się na zmianę opon tym trudniej będzie nam znaleźć wolny termin w serwisie ogumienia.

Jakie opony, do jakiego auta? Czyli jak dokonać trafnego wyboru!

Zanim przystąpimy do zakupu należy odpowiedzieć na kilka prostych pytań dotyczących samego auta, stylu jazdy kierowcy i tras, które zamierzamy pokonać zimą. Taka analiza pozwoli na szybki i trafny dobór opon przez obsługę profesjonalnego serwisu ogumienia.

Ekstremalne warunki pogodowe    Trudne warunki pogodowe    Średnio trudne warunki pogodowe
Sportowe/Luksusowe    Carving Edge    Sottozero Serie II    Sottozero Serie II
Klasa wyższa/średnia    Carving Edge    Sottozero Serie II    Sottozero Serie II
Klasa niższa/średnia    Carving Edge    Snowcontrol Serie II    Snowcontrol Serie II
SUV    Carving Edg    Scorpion Ice&Snow    Scorpion Ice&Snow
VAN    Winter Chrono    Winter Chrono    Winter Chrono

Śmigiem, migiem po mieście.

Z myślą o kierowcach, którzy zimę w większości czasu spędzają w mieście Pirelli proponuje dwa modele opon Snowcontrol Serie II oraz Sottozero Serie II.

Dla posiadaczy samochodów klasy średniej i kompaktowej, Pirelli dedykuje swoją tegoroczną nowość Winter Snowcontrol Serie II. Dzięki zastosowaniu unikalnego systemu nacięć lameli bieżnika oraz specjalnej mieszance przygotowanej w technologii TDC (Temperature Dynamic Compound), opona jest bardziej stabilna, a dzięki podniesionym barkom – siła kontaktu z podłożem jest bardziej jednorodna – co ma ogromny wpływ na poziom przyczepności. Dzięki mniejszym oporom toczenia, niższemu poziomowi hałasu i wyeliminowaniu w procesie produkcji toksycznych dla środowiska olei opona ta jest produktem proekologicznym. Doskonale spisuje się w każdych warunkach pogodowych z jakimi możemy spotkać się w okresie jesienno-zimowym. Rowki w oponie Winter Snowcontrol Serie II są szersze niż standardowo, dodatkowo po raz pierwszy w historii, w samych rowkach obwodowych, Pirelli zastosowało nacięcia lamelowe, które w znacznym stopniu poprawiły właściwości jazdy po błocie pośniegowym i śniegu. Warto również wspomnieć, iż opona charakteryzuje się niższym poziomem hałasu na zewnątrz i wewnątrz pojazdu (odczuwalny poziom hałasu wewnątrz pojazdu jest niższy o ok. 10%). Pirelli Snowcontrol Serie II to idealny wybór do takich samochodów jak: Citroen C3 Picasso, Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Nowy Ford Fiesta, Seat Ibiza, Honda Civic, Honada FR-V, Hyundai i30 czy VW Golf.

Posiadacze aut sportowych i luksusowych, poruszający się w cyklu miejskim, dla których istotnym elementem jest gwarancja bezpieczeństwa i wysokich osiągów, powinni sięgnąć po Pirelli Winter Sottozero Serie II. Opona ta pochodzi z segmentu UHP (Ultra High Performance). Dzięki zastosowaniu mieszanki przygotowanej w technologii TDC (Temperature Dynamic Compound), która sprawia, że guma zachowuje maksymalną elastyczność poniżej +7oC, opona zachowuje doskonałą przyczepność i doskonale prowadzi się zarówno na suchych jak i mokrych nawierzchniach. Asymetryczny wzór bieżnika wraz z charakterystycznym sposobem nacięcia lameli w technice IBS – Interactive Brickwork Sliping – zwiększa powierzchnię styku, co gwarantuje zwiększoną stabilność i przyczepność. W warunkach miejskich, w których często mamy do czynienia z zalegającym błotem pośniegowym, opona Winter Sottozero Serie II świetnie oddaje swe właściwości, a to dzięki technologii HTS – (Hydro Static Tank) – czyli szerszym rowkom obwodowym, które efektywniej odprowadzają błoto pośniegowe. Pirelli Winter Sottozero Serie II posiada szereg homologacji, między innymi do takich samochodów jak BMW, Ferrari, Lamborghini, Maserati, czy Porsche, co stanowi istotną rekomendację dla tej opony.

Ekstremalne warunki zimowe

Dla kierowców, którzy jeżdżą w góry na narty, zimowe górskie wycieczki czy wyjazdy sylwestrowe, eksperci Pirelli zalecają Winter CARVING. Opona ta jest idealnym rozwiązaniem dla pasjonatów jazdy w ekstremalnych warunkach zimowych, zwłaszcza po lodzie. Odznacza się doskonałą przyczepnością, co gwarantuje wysokie osiągi na śniegu, a także podwyższoną zdolnością hamowania na lodzie. Agresywny wzór bieżnika opony został zaprojektowany w celu zwiększenia efektywności kontaktu z nawierzchnią na śniegu oraz na lodzie. Dzięki szerokiej gamie rozmiarów oponę tą można montować zarówno w samochodach miejskich, luksusowych jak i SUV’ach.

Zimowy teren dla SUV i 4×4

Aby sprostać  wysokim wymaganiom pasjonatów samochodów terenowych, którzy w zimowym okresie nie stronią od ekstremalnych wrażeń Pirelli przygotowało odpowiednią oponę – Pirelli Scorpion Ice&Snow. To opona rekreacyjno-terenowa charakteryzująca się czterema zygzakowatymi rowkami obwodowymi oraz asymetrycznym wzorem bieżnika. Dowodem uznania i poświadczeniem wysokiej jakości opony jest zastosowanie przez producentów takich samochodów, jak Mercedes, Porsche
czy Volkswagen.

Gwarancja bezpiecznej dostawy zimowa porą

Dla właścicieli pojazdów transportowych lekkich typu van polecane są opony Pirelli Chrono Winter oraz Citynet Winter Plus. Opony te doskonale sprawdzają się na śniegu oraz odznaczają się zwrotnością i doskonałymi parametrami jezdnymi nawet przy pełnym obciążeniu. Opony te są seryjnie montowane przez takich producentów samochodowych jak Iveco czy Mercedes Benz.

Gdy już dokonamy rzetelnej oceny naszych preferencji, stylu jazdy, warunków użytkowania pojazdu oraz jego przeznaczenia z pewnością dokonamy szybkiego i trafnego doboru ogumienia do naszego auta.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu