SANYO PLC-XF1000 supernowa gwiazda imprez

12.000 ANSI lumenów, kontrast 4000:1, rozdzielczość XGA, wymienne obiektywy, technologia QuaDrive – nowy, profesjonalny, dwulampowy projektor przeznaczony do imprez masowych.

SANYO Sales & Marketing Europe przedstawia PLC-XF1000, nowy projektor XGA (1024 x 768) do zastosowań profesjonalnych dla potrzeb dużych imprez, na przykład publicznych pokazów filmowych. Może się on pochwalić jasnością 12.000 ANSI lumenów i kontrastem 4.000:1, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w trudnych warunkach oświetleniowych. Technologia QuaDrive umożliwia niezależną regulację żółtego koloru co pozwala uzyskać nawet o 20 procent większą przestrzeń barw (colour space), zwłaszcza w zakresie czerwieni i zieleni. Daje to naturalny wygląd barw na obrazie, zwiększa jego realizm i jasność. Swoim debiutem PLC-XF1000 powiększa rodzinę projektorów SANYO korzystających z rozwiązań QuaDrive.

Wysoka wydajność i niezwykła jasność obrazu

Model PLC-XF1000 wyposażono w układ dwóch lamp, co pozwala uzyskać jasność 12.000 ANSI lumenów, a więc wyższą, niż charakteryzująca jego poprzednika (model XF71). W swoich nowych projektorach SANYO stosuje wysokowydajne nieorganiczne panele LCD, które pozwalają uzyskać zdumiewająco jednolity, kontrastowy i jasny obraz. Pochłaniają też bardzo niewielką ilość ultrafioletu, co zwiększa ich trwałość.

PLC-XF1000 umożliwia użycie dowolnego z dziesięciu wymiennych obiektywów, w tym szerokokątnego, standardowego i teleobiektywu – a tym samym dobranie obiektywu najbardziej odpowiedniego do lokalnych warunków projekcji – oddalenia ekranu od projektora. Mechaniczna przesłona pozwala całkowicie zablokować strumień światła wychodzący z obiektywu. Dzięki bezprzewodowej karcie i bezprzewodowej technologii transmisji sygnału HD, do projektora można bezprzewodowo przesyłać sygnał wizyjny w jakości Full HD. Jest to szczególnie istotne podczas imprez, gdzie wszelkie okablowanie jest zawsze kłopotliwe. Użytkownik może dokupić opcjonalną kartę Warp & Blending. Umożliwia ona projekcję na powierzchniach zakrzywionych (np. sferycznych), a także możliwość tworzenia tzw. ścian obrazu czyli projekcji wielkoekranowej przy użyciu wielu połączonych równolegle projektorów.

Łatwa obsługa i elastyczność instalacji

Konserwację projektora ułatwia wbudowana kaseta z 10 automatycznie zmienianymi filtrami, które wystarczą na 11. 000 godzin pracy. Zoom, Focus oraz przesuwanie obiektywu w poziomie i w pionie (horizontal & vertical lens-shift) realizowane są za pomocą pilota.

Projektor PLC-XF1000 można instalować w dowolnej pozycji, w zakresie pełnych 360 stopni. Niezależnie od kąta pochylenia, urządzenie zapewnia świetnej jakości obraz i doskonałą precyzję projekcji.

Cena, dostępność i gwarancja

Na polski rynek projektor trafi w grudniu br. w sugerowanej cenie detalicznej 55.000 zł z VAT. Gwarancja trzy lata (w tym na lampę 90 dni/300h).

Dystrybutorem projektorów SANYO w Polsce jest: ViDiS Sp. z o.o. http://www.vidis.pl .

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu