Pierwszy w Polsce ranking inwestorów online

Platforma pożyczek społecznościowych smava.pl uruchomiła ranking najlepszych inwestorów na portalu smava.pl. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie na polskim rynku pożyczek typu peer – to – peer. Ranking pokazuje rzeczywistą stopę zwrotu z zainwestowanego kapitału w różne projekty pożyczkowe. Pomysł wrocławskiej spółki ma zachęcić potencjalnych inwestorów do korzystania z idei pożyczek społecznościowych.

Z rankingu wynika, że najlepsi inwestorzy uzyskują 20% zysku z inwestycji w stosunku rocznym. Tak atrakcyjne stopy zwrotu możliwe są dzięki rozbudowanej polityce bezpieczeństwa, która jest priorytetem dla portalu smava.pl.

„Celem niniejszego rankingu inwestorów jest pokazanie atrakcyjności platformy pożyczek między ludźmi smava.pl, która umożliwia osiąganie wyższej stopy zwrotu z inwestycji w porównaniu do lokat bankowych, a zarazem jest bardziej przewidywalna, niż inwestycja w akcje, fundusze inwestycyjne czy inne instrumenty finansowe” – przekonuje Przemysław Mościcki, prezes zarządu firmy Smava Poland.

Dzięki spójnej polityce bezpieczeństwa pożyczki udzielone za pośrednictwem smava.pl są spłacane w 95%, czyli podobnie jak w sektorze bankowym. Na system zapewniający bezpieczeństwo transakcji składa się obowiązkowa weryfikacja wszystkich pożyczkobiorców poprzez dane zawarte w dowodzie osobistym, kontrola ewentualnych przeterminowanych zadłużeń na listach niesolidnych dłużników BIK, Związku Banków Polskich, Krajowego Rejestru Długów, Biura Informacji Gospodarczej INFOMONIOTOR oraz weryfikacja zaświadczenia o zarobkach bezpośrednio u pracodawcy pożyczkobiorców. W przypadku pożyczkobiorców rejestrujących się w serwisie smava.pl za pośrednictwem Ogólnopolskiej Sieci Niezależnych Doradców Finansowych Euro-Finanse, weryfikacja dowodu osobistego oraz zaświadczenia o zarobkach dokonywana jest dodatkowo bezpośrednio przez doradcę.

„Zauważamy coraz większe zainteresowanie pożyczkami społecznościowymi w Polsce. Każdego miesiąca notujemy 15% wzrost zainteresowania naszym serwisem. Spotykamy się również z obawami ze strony potencjalnych inwestorów, dlatego postanowiliśmy uruchomić ranking najlepszych inwestorów, żeby pokazać pożyczki społecznościowe, jako ciekawą alternatywę inwestycyjną dla lokat czy funduszy inwestycyjnych” – wyjaśnia Przemysław Mościcki.

Ranking najlepszych inwestorów dostępny jest na stronie:
http://www.smava.pl/Zainwestuj+1731+Inwestor-Roku.html