Pierwsza Aukcja Nieruchomości już wkrótce

Mieszkanie na warszawskim Żoliborzu za 4500 zł/m2 i dom w Radzyminie za niecałe 3000 zł/m2 to dwie z 29 atrakcyjnych cenowo nieruchomości, jakie zostaną wystawione na Jesiennej Aukcji Nieruchomości, organizowanej 22 listopada br. przez firmę Colliers International oraz domy aukcyjne Rick Levin & Associates i DESA Unicum. Jest to pierwsza w Polsce aukcja nieruchomości na żywo. Ceny wywoławcze licytowanych nieruchomości będą nawet o 40% niższe niż rynkowe.

W trakcie Jesiennej Aukcji Nieruchomości, która odbędzie w warszawskim hotelu Sheraton, licytowane będą mieszkania i domy z Warszawy i okolic, a także jeden lokal użytkowy. Na udział w tym innowacyjnym na polskim rynku nieruchomości przedsięwzięciu zdecydowali się zarówno rodzimi, jak i międzynarodowi deweloperzy: MT Development, Delpha Investments Group, Dantex, Star Investments oraz AFI/MPGA z inwestycją Wilanów One. Dzięki współpracy z firmą Unia Nieruchomości na aukcji zostaną wystawione także dwa mieszkania z rynku wtórnego.

Aukcja Nieruchomości daje możliwość kupienia nieruchomości po atrakcyjnej cenie, oferowanej zawsze poniżej ceny rynkowej, nawet do 40% taniej. Jej przebieg jest jawny – każdy kupujący widzi propozycje innych uczestników aukcji i na tej podstawie może podjąć decyzję o zakupie danej nieruchomości. Uczestnik ma też pewność, że cały proces jest bezpieczny pod względem formalno-prawnym, gdyż wcześniej otrzymuje wszystkie informacje dotyczące interesującej go nieruchomości, ma możliwość jej zobaczenia przed aukcją, a nad całością transakcji czuwa notariusz.

„Aukcja nieruchomości to także znaczna oszczędność czasu, bo w jednym miejscu kupujący może zapoznać się z różnymi ofertami; istotna jest też przejrzystość procesu. W przypadku indywidualnej rozmowy ze sprzedającym nie wiemy, czy złożona nam propozycja rzeczywiście jest dla nas najbardziej atrakcyjna. Na aukcji widzimy natomiast, za ile realnie możemy kupić interesującą nas nieruchomość. Największa korzyść dla sprzedających to fakt, że mogą szybko sprzedać nieruchomość, bez dłuższych negocjacji z kupującym.” – dodaje Paweł Hardej, dyrektor departamentu aukcji nieruchomości w Colliers International.

„Warto też wspomnieć, że uczestnictwo w aukcji nic nie kosztuje, co zdecydowanie odróżnia ją od tzw. aukcji malejących w Internecie.” – dodaje Hardej.

Osobom, które zdecydowały się licytować, ale nie wygrały licytacji, depozyt – czyli określona z góry kwota, wpłacana na konto notariusza – jest w całości zwracany. Osobom, które wygrały licytację jest on natomiast zaliczany na poczet ceny kupionej nieruchomości.

„Rynek nieruchomości w Polsce jest rynkiem coraz bardziej dojrzałym. Ludzie dokonują zakupów kolejnych nieruchomości i mają do wyboru coraz więcej zróżnicowanych ofert. Uważamy, że na rynku o takiej specyfice jest miejsce na nową formę sprzedaży, jaką są aukcje nieruchomości. Tym bardziej, że na innych rynkach, gdzie są one organizowane od lat, zainteresowanie nimi stale rośnie.” – komentuje Paweł Hardej.

Partnerami przedsięwzięcia są Colliers International, wiodąca firma doradcza na rynku nieruchomości w Polsce, dom aukcyjny Rick Levin & Associates, który ma ponad 25-letnie doświadczenie w przeprowadzaniu aukcji nieruchomości w Stanach Zjednoczonych oraz polski dom aukcyjny DESA Unicum, który wspiera swoim know-how przebieg procesu aukcyjnego.

Za obsługę prawną przedsięwzięcia odpowiada kancelaria prawna Clifford Chance. Do współpracy zaproszono także jednego z największych brokerów produktów hipotecznych w Polsce – Dom Kredytowy Notus, a także bank HSBC oraz firmę doradztwa finansowego Xelion.

Więcej informacji o nieruchomościach wystawionych na Jesiennej Aukcji Nieruchomości można znaleźć na stronie www.KupujNaAukcji.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu