Networld współpracuje z Polycom przy organizacji e-seminariów

Networld – specjalistyczny wiodący miesięcznik branży ITC podejmuje stałą współpracę z firmą Polycom, światowym liderem rozwiązań telepresence oraz komunikacji audiowizualnej przy realizacji wirtualnych e-seminariów. Dzięki czemu kolejne wirtualne seminaria organizowane przez Netword będę odbywać się z wykorzystaniem technologii, którą dostarcza Polycom.

Redakcja miesięcznika zdecydowała się na wybór systemu Polycom ze względu na łatwość obsługi, bezpieczeństwo i skalowalność.

Po raz pierwszy rozwiązania Polycom, który było partnerem technologicznym wydarzenia, zostały zastosowane podczas e-seminarium, odbywającego się 6 października 2009 roku. Tematem przewodnim były Sieci Ethernet oraz komunikacja IP. Dzięki systemowi transmisji online firmy Polycom około 100 menadżerów i specjalistów z przedsiebiorstw różnych branż zajmujących infrastrukturą sieci aktywnie uczestniczyło w wirtualnym spotkaniu. Wszyscy otrzymali dostęp do specjalnie przygotowanej platformy webowej, za pomocą której mogli oglądać wykłady (wideostreaming prezentacji oraz obraz prelegenta) a także zadawać pytania w czasie rzeczywistym. Sesja trwała 3 godziny. Było to już drugie w pełni wirtualne seminarium techniczne zorganizowane przez NetWorld.

Podczas e-seminarium do rejestracij obrazu i glosu prelegenta został wykorzystany terminal Polycom HDX8000, za rejestrację wykładu odpowiadał serwer Polycom RSS2000, zaś streaming do sieci Internet umożliwił serwer VMC1000, który zezwal na dostęp nawet 1000 odbiorców jednocześnie.

Przemysław Gamdzyk, redaktor tygodnika Computerworld i kierownik Działu Konferencji Computerworld IDG powiedział: „Wirtualne e-seminaria to bez wątpienia odpowiedź na potrzeby naszych czasów. Profesjonaliści, którzy są ich uczestnikami, mają coraz mniej czasu na tradycyjne spotkania i konferencje. Precyzyjny, skoncentrowany w czasie przekaz, trafiający wprost na komputer użytkownika, to dla uczestników znakomita oszczędność czasu, a możliwość interakcji i zadawania pytań online pozwalają uczestnikom zachować poczucie kontaktu z prelegentem nie gorsze niż na tradycyjnym spotkaniu”. Miesięcznik Networld planuje utrzymać stałą współpracę z firmą Polycom przy realizacji wirtualnych e-seminariów. „Korzystanie ze sprzętu firmy Polycom gwarantuje nam, że przekaz wideo będzie płynny, niezależnie od niespodziewanego wzrostu liczby uczestników e-seminariów” – dodaje Przemysław Gamdzyk.

Grzegorz Arent Sales Engineer Polycom powiedział: „Cieszę się, że dzięki stałej współpracy z magazynem Networld technologia wideokonferencji i wideostreamingu trafi na biurko menadżera czy specjalisty. Podczas e-seminariów rozwiązania Polycom oprócz  transmisji obrazu i głosu oferują dodatkową funkcjonalność m.in. przesyłanie prezentacji z komputera prelegenta, tworzenie wirtualnego panelu dyskusyjnego z udziałem kilku osób spoza studia centralnego posiadających wideoterminal lub zwykły telefon poprzez zastosowanie mostka wideokonferencyjnego czy też automatyczną publikację materiału na stronie www serwera VMC1000”.

Uczestnicy zgodnie przyznali, że wirtualne seminaria mogą z czasem zastąpić tradycyjne formy spotkań stając się doskonałą platformą wymiany poglądów i doświadczeń.

E-seminarium poświęcone sieciom ethernetowym stanowiło dowód, że protokół IP jest  uniwersalną platformą do transmisji danych, głosu, obrazu i wideo i coraz częściej będzie zastępować inne specjalistyczne standardy. Według wszelkich prognoz infrastruktura teleinformatyczna po 2010 r. będzie niemal w całości oparta na platformie IP i ethernetowym medium optycznym. Przed sieciami Ethernet/IP widać obiecujące perspektywy rozwoju, nowe standardy wielokrotnie zwiększą ich przepustowość i wydajność pracujących w sieci urządzeń konkludowali prelegenci e-seminarium w dniu 6 października br.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu