Cisco Global Climate Change Meeting Platform ułatwi prowadzenie dyskusji podczas konferencji klimatycznej ONZ w Kopenhadze

Firma Cisco Systems poinformowała, że stworzyła platformę Global Climate Change Meeting Platform (GCCMP) łączącą rozwiązania Cisco TelePresence™ i systemy konferencyjne, która pozwoli rozszerzyć zasięg tegorocznej konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu w Kopenhadze (COP15). Rozwiązanie GCCMP pozwoli również na prowadzenie dyskusji na temat zmian klimatu w przyszłości, umożliwiając delegatom i wszystkim zainteresowanym znajdującym się w innych krajach na całym świecie udział w tych rozmowach w bardziej efektywny i przyjazny dla środowiska sposób.

Platforma GCCMP obejmuje rozwiązanie Cisco TelePresence oraz usługi konferencji audio i konferencji sieciowych. Dzięki niej delegaci i grupy uczestników konferencji COP15 z całego świata będą mogli prowadzić dyskusje na temat zmian klimatu, nie tracąc czasu ani pieniędzy na podróż i nie generując związanej z tym emisji dwutlenku węgla. Na początku platforma GCCMP połączy centrum targowe Bella Center w Kopenhadze z wybranymi obiektami ONZ i firmy Cisco na całym świecie za pomocą sieci IP. W ten sposób pozwoli negocjatorom i ich zespołom uczestniczącym w konferencji prowadzić spotkania i negocjacje z partnerami, ekspertami, zainteresowanymi i przedstawicielami mediów przed, w trakcie i po konferencji COP15 niezależnie od ich lokalizacji.

Kilka miesięcy temu firma Cisco została wybrana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Danii na oficjalnego partnera technologicznego konferencji COP15, która odbędzie się w duńskiej stolicy w dniach 7–18 grudnia 2009 r. Konferencja stron (ang. Conference of the Parties — COP) to coroczne spotkanie krajów, które podpisały Konwencję klimatyczną ONZ z myślą o ocenie postępów przeciwdziałania zmianom klimatu. Celem konferencji COP15 jest osiągnięcie globalnego porozumienia między wszystkimi krajami na świecie w zakresie obniżenia emisji gazów cieplarnianych, która wynika z działalności człowieka.

Najważniejsze fakty:

  • Podczas COP15 platforma Cisco Global Climate Change Meeting Platform zapewni systemy konferencji wideo i audio oraz konferencji online dla 12–15 tysięcy delegatów z ponad 192 krajów, a także dla około 3–4 tysięcy przedstawicieli mediów z całego świata.
  • Główny obiekt, w którym odbywać się będzie konferencja, czyli centrum targowe Bella Center w Kopenhadze, zostanie wyposażony w cztery pomieszczenia z systemem Cisco TelePresence. Zostały one specjalnie zaprojektowane, aby zarówno lokalni, jak i zdalni uczestnicy czuli się tak, jak gdyby byli w tym samym miejscu. Punkty te będą połączone z 77 pomieszczeniami, duńskim Ministerstwem Klimatu i Energii oraz wybranymi duńskimi ambasadami wyposażonymi w system Cisco TelePresence. Będą one bezpłatnie udostępniane uczestnikom konferencji COP15 na całym świecie. Oprócz tego Rząd Danii pracuje nad zorganizowaniem dostępu do Sekretariatu UNFCCC w Bonn, ośrodka UNEP w Nairobi, Pałacu Narodów ONZ i centrum UNICC w Genewie oraz siedziby głównej ONZ w Nowym Jorku.
  • Partnerska współpraca firmy Cisco z Danią potrwa do końca 2010 r.
  • Firma Cisco bardzo odpowiedzialnie podchodzi do zagadnień ekologicznych w zakresie jej działalności, kultury, produktów i rozwiązań dla klientów. Wizja Cisco opiera się na przekonaniu, że technologia umożliwia zmianę podejścia do problemów ochrony środowiska i zużycia energii. Wewnątrz samej firmy Cisco wdrożono 650 jednostek systemu TelePresence w ponad 200 miastach i 45 krajach, co umożliwiło zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych związanych z podróżami służbowymi w stopniu równoważnym ok. 181 319 ton CO2.

Cytaty:

Svend Olling, szef działu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Danii

„Wdrożenie platformy GCCMP to część starań duńskiego rządu, aby konferencja COP15 była przyjazna dla środowiska i umożliwiała maksymalną współpracę. Rozwiązanie Cisco TelePresence zapewni delegatom uczestniczącym w konferencji możliwość spotkania z partnerami, ekspertami i doradcami z całego świata, którzy mogą udzielić im wskazówek i dostarczyć informacji niezbędnych przy uzgadnianiu porozumienia. Dzięki systemowi Cisco Global Climate Change Meeting Platform możemy na czas zapewnić delegatom dostęp do precyzyjnych porad ekspertów i to niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Rozpoczynamy działanie platformy do współpracy, która wprowadza globalny zasięg i wydajność na arenę polityki”.

Laura Ipsen, wiceprezes ds. polityki globalnej i relacji z administracją publiczną w Cisco

„Jesteśmy przekonani, że technologia umożliwia zmianę w podejściu do problemów ochrony środowiska i zużycia energii. Poprzez wdrożenie systemu Global Climate Change Meeting Platform pomagamy rozszerzyć zasięg negocjacji w trakcie konferencji COP15 na uczestników z całego świata. Umożliwiamy wirtualne spotkania, które pozwalają uczestnikom pokonać bariery w postaci czasu, odległości i kultury, aby osiągnąć postęp w tak ważnej dziedzinie, minimalizując zarazem związaną z tym emisję dwutlenku węgla. Mamy nadzieję, że system Global Climate Change Meeting Platform ułatwi i przyspieszy dyskusje o sposobach współpracy między narodami na całym świecie, które pozwolą zmniejszyć negatywny wpływ człowieka na środowisko naturalne”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu