Zobacz pierwszy lot Airbusa A380 Air France

Pierwszy Airbus A380 linii lotniczych Air France wzbije się dzisiaj w swój pierwszy lot z bazy w Hamburgu, gdzie został pomalowany w nowe barwy firmy. Jego dziewiczy rejs na lotnisko Paris-Charles de Gaulle będzie można zobaczyć na żywo w internecie. W pierwszy komercyjny lot samolot poleci 23 listopada do Nowego Jorku.

Zobacz na żywo http://corporate.airfrance.com/en/

Air France jest pierwszą europejską linią lotniczą w której barwach będzie latał największy szerokokadłubowy samolot na świecie Airbus A380 i pierwszą linią oferującą tą maszyną loty transatlantyckie między Europą i Ameryką.

A380 będzie miał pokłady podzielone na trzy klasy podróżowania, które pomieszczą razem 538 pasażerów: 80 miejsc w klasie Affaires, 106 w klasie ekonomicznej Voyageur na upper deck (drugim, wyższym poziomie pokładu), a 9 miejsc w klasie Première i 343 miejsca w klasie Voyageur będą umieszczone na głównym, dolnym pokładzie.

Airbus A380 Air France, wyposażony w cztery silniki typu GP7200 specjalnie zaprojektowane przez Engine Alliance, będzie przewoził pasażerów na maksymalnym dystansie 13,000 km. A380 jest jednym z samolotów nowej generacji  o najmniejszym zużyciu paliwa w przeliczeniu na pasażera.

Air France zamówiły 12 Airbusów A380, 4 z nich zaczną latać w barwach linii zimą 2009 i wiosną 2010.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu