Telefony emporia w niezależnej dystrybucji i sprzedaży

Telefony i akcesoria marki emporia wkrótce pojawią się w ofercie niezależnego dystrybutora sprzętu elektronicznego, firmy AB S.A. oraz w sieci handlowej Vobis S.A. Działająca na polskim rynku od sierpnia 2009 roku firma emporia Telecom nawiązała współpracę z firmą AB S.A., niezależnym dystrybutorem sprzętu elektronicznego i telekomunikacyjnego oraz z siecią handlową Vobis S.A. Przedmiotem współpracy jest dystrybucja telefonów i akcesoriów marki emporia w Polsce, przede wszystkim w sieciach handlowych, które prowadzą sprzedaż artykułów elektronicznych, między innymi telefonów komórkowych.

– Zależy nam na tym, aby telefony emporia były dostępne również w sprzedaży nie powiązanej z aktywacjami usług telekomunikacyjnych, mimo iż jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy z operatorem sieci ERA. Chcemy nieustannie poszerzać naszą ofertę na polskim rynku, jednocześnie zwiększając dostępność telefonów i akcesoriów marki emporia dla konsumentów. Dlatego już na początku naszej obecności w Polsce nawiązaliśmy rozmowy z potencjalnymi partnerami, czego efektem jest dziś otwarcie nowych kanałów dystrybucji dla produktów marki emporia. AB i Vobis to sprawdzeni na polskim rynku partnerzy i mamy nadzieję, że dzięki naszej współpracy konsumenci łatwo znajdą odpowiedni dla siebie telefon lub akcesoria do już posiadanego aparatu – mówi Grzegorz Możdżyński, Dyrektor Generalny Emporia Telecom w Polsce.

AB jest jednym z największych dystrybutorów IT, elektroniki użytkowej i produktów związanych z telefonią komórkową w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. – Cieszymy się  z podpisania umowy z firmą Emporia Telecom, której oferta uzupełnia nasz bogaty portfel 10 000 produktów ponad 100 marek. W naszej polityce handlowej koncentrujemy się na zapewnieniu partnerom jak najszerszego zestawu komplementarnych produktów
i technologii, które w pełni odpowiadają ich aktualnemu zapotrzebowaniu i trendom rynkowym. Wierzymy, że właśnie to podejście wraz z naszą wiedzą i doświadczeniem rynkowym są dla nas gwarantem długoterminowego sukcesu – mówi Zbigniew Mądry, Dyrektor Handlowy – Członek Zarządu AB S.A.

Firma Vobis istnieje w Polsce od 1992 r. i posiada już ponad 200 salonów sprzedaży zlokalizowanych na terenie całego kraju oraz sklep internetowy na stronie www.vobis.pl. Swoim klientom oferuje najnowsze produkty i usługi renomowanych światowych marek z dziedziny zaawansowanych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych, fachowe doradztwo oraz serwis.

Telefony emporia są dostępne w Polsce w sieci Era od początku września 2009 r. Modelem, który można kupić u tego operatora jest emporiaTALKpremium, dostępny w promocji już od złotówki.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu