Raport Specjalny Black Point

Ile można zaoszczędzić na druku? Jak znaleźć odpowiednie kartridże do własnej drukarki? Gdzie kupić markowe materiały eksploatacyjne? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć na nowej stronie www.blackpoint.pl/raportspecjalny, która jest elementem akcji informacyjnej Black Point skierowanej do użytkowników biurowych.

Akcja Raport Specjalny ma na celu zaprezentowanie użytkownikom biurowym oferty produktowej Black Point a także poinformowanie o korzyściach, które niesie ze sobą korzystanie z alternatywnych materiałów do drukowania. Jakie są to korzyści? – Oferowane przez nas materiały mają większą wydajność niż te proponowane przez producentów drukarek, wysoką jakość i dużo atrakcyjniejszą cenę – tłumaczy Anna Kanak, specjalista ds. marketingu w firmie Black Point. – Użytkownicy mogą zaoszczędzić nawet 50% dotychczasowych wydatków na ten cel! – dodaje.

Oczywiście użytkownik nie musi uwierzyć na słowo, dlatego firma Black Point w ramach akcji uruchomiła specjalną stronę internetową. Na http://www.blackpoint.pl/raportspecjalny można znaleźć wskazówki jak odnaleźć kompatybilny kartridż do firmowej drukarki oraz informacje na temat partnerów handlowych, u których można zakupić produkty Black Point. Bezpośrednio na stronie, klikając w zakładkę „zapytaj o ofertę”, użytkownicy mogą także zadać pytanie o asortyment. Dodatkowo dla osób, które chciałby skontaktować się ze specjalistami w dziedzinie materiałów eksploatacyjnych i druku, umieszczono numer na bezpłatną infolinię.

Na nowej stronie można także skorzystać z „kalkulatora oszczędności” i dowiedzieć się, w jaki sposób i ile można zaoszczędzić korzystając z alternatywnych materiałów eksploatacyjnych. „Kalkulator oszczędności” poprzez porównanie cen produktów, ich wydajności i kosztów wydruku jednej strony oblicza oszczędności, które na przykładzie produktów Black Point daje stosowanie materiałów alternatywnych w stosunku do produktów oferowanych przez producentów drukarek. W prosty sposób użytkownik szukający toneru do swojej drukarki ma możliwość sprawdzenia, ile kosztuje go zarówno pojedynczy wydruk, jak i ile może zaoszczędzić w skali kilku miesięcy czy roku, korzystając z oferty tonerów alternatywnych.

W ramach akcji firma Black Point wznowiła także możliwość zamówienia toneru na próbę. Dzięki zakładce „toner na próbę” klienci mogą dowiedzieć się, w jaki sposób bez ryzyka można sprawdzić niezawodność kartridży Black Point i bezpłatnie otrzymać kartridż. – Stworzyliśmy stronę, na której można uzyskać kompleksowe informacje na temat naszych materiałów, a także możliwości generowania oszczędności dzięki ich stosowaniu – mówi Anna Kanak, specjalistka ds. marketingu w firmie Black Point. – Chcieliśmy, aby nasi klienci wszystkie te informacje mieli pod ręką – dodaje.

Czysty zysk z Black Point

Przykładowo za czarny toner HP Q5949A oferowany przez producenta drukarki, który zapewnia zadrukowanie 2500 stron, zapłacić trzeba około 230 zł. Natomiast alternatywny toner Black Point, gwarantujący wydajność wydruku 3500 stron, kosztuje 137 zł. Jeśli więc średniej wielkości firma zużywająca rocznie 10 tonerów do tej pory korzystała z materiałów OEM, a teraz zdecyduje się na zakup tonerów alternatywnych, to na wydrukowanie tej samej liczby stron wyda rocznie niemalże 1400 zł mniej. To oznacza, że wydatki na materiały eksploatacyjne zmniejszą się o ponad połowę.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu