Nowy dysk sieciowy QNAP TS-110 już w Polsce

Model dysku sieciowego dla użytkowników domowych i małych firm: miejsce na kopię zapasową, cyfrowe zdjęcia, muzykę i filmy. Obsługa standardu DLNA i udostępnianie plików w sieci.

QNAP TS-110 to atrakcyjny wizualnie i funkcjonalny dysk sieciowy dostępny w przystępnej cenie. Urządzenie obsługuje jeden dysk twardy 3,5” SATA o maksymalnej pojemności 2 TB. Niski pobór energii i duże osiągi zapewnia procesor Marvell 800MHz oraz 256 MB pamięci RAM DDR II. Dostęp do dysku sieciowego możliwy jest z komputerów pracujących pod kontrolą takich systemów operacyjnych, jak: Windows, Macintosh, Linux i UNIX.

QNAP TS-110 jest już dostępny w Polsce, m.in. w ofercie sklepu www.epasystemy.pl. Cena brutto urządzenia wynosi 830 PLN.

QNAP TS-110 obsługuje w pełni protokół iSCSI oraz został wyposażony w port Gigabit, funkcję kontroli stanu dysku twardego, zaawansowane mechanizmy kontroli dostępu i powiadamiania użytkownika o statusie urządzenia, wcześniej występujące jedynie w profesjonalnych rozwiązaniach. Na obudowie modelu TS-110 znajdują się 3 złącza USB (jedno z przodu, dwa na tylnej ściance), które umożliwiają podłączenie zewnętrznych dysków USB, gdy zaistnieje potrzeba zwiększenie całkowitej pojemności serwera. Port USB wykorzystywany jest także do podłączenia drukarki lub wykonywania kopii zapasowej z serwera na zewnętrzny dysk USB. TS-110 posiada także złącze e-SATA.

Urządzenie może pełnić funkcję serwera UPnP/DLNA (z oprogramowaniem TwonkyMedia), współpracując z szeroką gamą kompatybilnego sprzętu audio-wideo. Po zainstalowaniu aplikacji DLNA/ UPnP na telefonie iPhone lub odtwarzaczu iPod Touch, z urządzeń tych, poprzez sieć domową, można uzyskać dostęp do multimediów zmagazynowanych na dysku sieciowym QNAP TS-110. Dodatkowo, do zestawu dołączone jest oprogramowanie QGet, które po instalacji na komputerze umożliwia zarządzaniem wbudowaną w serwer stacją pobierania plików z sieci P2P. Obsługuje ona takie protokoły, jak Bit Torrent/ FTP/ HTTP. Dysk sieciowy QNAP TS-110 może być wykorzystywany także jako magazyn przechowujący kopię zapasową danych z komputerów podłączonych do sieci LAN, a oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych jest w zestawie z serwerem.

– QNAP TS-110 reprezentuje kategorię dysków sieciowych wybieranych najczęściej przez użytkowników domowych. Oferuje korzystny stosunek jakości do ceny, dużą funkcjonalność i stanowi przydatne wyposażenie domowej infrastruktury sieciowej – powiedział Paweł Premicz z EPA Systemy, autoryzowanego dystrybutora urządzeń QNAP w Polsce.

Urządzenie posiada standardowo zainstalowany nowy interfejs zarządzający V3, bazujący na interfejsie AJAX i gwarantujący łatwą obsługę oraz kompatybilność z popularnymi przeglądarkami.

Więcej informacji na oficjalnej stronie QNAP w języku polskim: www.qnap.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu