„Najlepszy partner w Biznesie” dla strategicznego projektu Satelitarnej Platformy Cyfrowej TVP

Telewizja Polska S.A. i spółka SES Astra zostały wczoraj wyróżnione nagrodą miesięcznika Home&Market „Najlepszy Partner w Biznesie 2009” w kategorii „Projekt strategiczny” za uruchomienie satelitarnej platformy cyfrowej TVP, będącej strategicznie ważnym projektem dla szybkiej i skutecznej cyfryzacji Polski. Platforma TVP pozwoli milionom polskich gospodarstw domowych na cyfrowy, bezpłatny dostęp do m.in. wszystkich polskich kanałów publicznych najwyższej jakości, w tym do programu TVP HD.

Uroczysta Gala wręczenia nagród „Najlepszy Parter w Biznesie” odbyła się 26 października w hotelu Intercontinental w Warszawie. W imieniu SES ASTRA nagrodę odebrał Leszek Bujak, Dyrektor do Spraw Rozwoju Biznesu  ASTRA CEE, natomiast ze strony TVP S.A. statuetkę odebrała Iwona Bocian-Zaciewska, zastępca dyrektora biura zarządzania programem i marketingiem ds. promocji TVP S.A.

Prace związane z uruchomieniem projektu platformy satelitarnej Telewizja Polska S.A. wraz z SES ASTRA rozpoczęły już w 2005 roku. W tym roku w dniu 15 września projekt testowo wystartował i jest obecnie w trakcie realizacji.

– Punktem wyjścia tego projektu są miliony polskich widzów, którzy po uruchomieniu platformy otrzymają – często po raz pierwszy – bezpłatny dostęp do najwyższej  jakości obrazu i dźwięku telewizyjnego.  Jest to możliwe dzięki zastosowaniu najnowszej cyfrowej technologii dostępnej na satelitach Astra – mówi Krzysztof Surgowt, członek zarządu ASTRA CEE. – Jesteśmy dumni, że możmy uczestniczyć w cyfryzacji Polski wspólnie z Telewizją Polską S.A. – dodaje.

Platforma satelitarna ma zapewnić polskim widzom odbiór wysokiej jakości sygnału telewizyjnego w każdym zakątku Polski, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat za polskie programy, w tym wszystkie programy TVP. Szacuje się, że z tej oferty może skorzystać nawet do 5 mln gospodarstw domowych, z których większość nie ma dziś możliwości korzystania z telewizji cyfrowej. Obecnie TVP wykorzystuje dwa pełne transpondery na najpopularniejszej europejskiej pozycji ASTRA 19.2º Wschód. Obecnie 122 miliony europejskich gospodarstw domowych korzysta z przekazów satelitarnych nadawanych z Astry, zarówno w odbiorze bezpośrednim (antena satelitarna), jak też w sieciach kablowych.

Kompletna platforma cyfrowa TVP pojawi się na rynku po uzupełnieniu do końca roku kolejnych jej segmentów. Jednak już dziś można powiedzieć, że ten projekt to krok milowy w procesie cyfryzacji Polski. TVP, jako nadawca publiczny, stanęła na wysokości postawionych przed nią zadań i wyszła naprzeciw oczekiwań swoich odbiorców.

Nagrodę „Najlepszy Partner w Biznesie” redakcja miesięcznika „Home & Market” przyznaje co roku przedsiębiorstwom, które uznane zostały przez środowisko biznesowe za rzetelne, godne zaufania, warte polecenia i najpełniej spełniające oczekiwania swoich klientów i partnerów.

W tym roku tytuł „Najlepszego Partnera w Biznesie” w kategorii „Projekt strategiczny” oprócz TVP S.A i SES ASTRA otrzymała spółka Polkomtel. Firma SES Astra jest w Polsce reprezentowana od 11 lat przez swój oddział ASTRA CEE Sp. z o.o.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu