Atos Origin i MLP kontynuują współpracę w zakresie przetwarzania kart

Spółka Atos Worldline specjalizująca się w rozwiązaniach w sektorze usług transakcyjnych oraz niemiecka firma MLP, wyspecjalizowana w usługach finansowych i konsultingu nieruchomości, ogłosiły przedłużenie umowy na przetwarzanie kart płatniczych. Współpraca, która potrwa do 2013 roku koncentruje się na przetwarzaniu przez Atos Worldline całej gamy kart MasterCard w wersjach standard, gold i platinum. Rozszerzanie 10-letnich relacji biznesowych wiąże się również ze wsparciem MLP we wdrożeniu protokołu „3D-Secure”.

Porozumienie obejmuje przetwarzanie kart, obsługę użytkowników kart oraz przetwarzanie reklamacji. Do tej pory Atos Worldline przetworzył 140,000 kart dla MLP, łącznie z wersjami platinum, które gwarantują posiadaczom kompleksowe ubezpieczenie pojazdów wypożyczonych i zastępczych, zwrot kosztów repatriacji, ubezpieczenie bagażu oraz szeroki zakres elastycznych opłat częściowych takich jak „Priority Pass”. Dzięki tego rodzaju kartom, podróżni mają zagwarantowany dostęp do ponad 600 stref dla VIPów w ponad 100 krajach i 300 lotniskach, niezależnie od linii lotniczych i klasy lotu. Zarówno karty MasterCard Platinum oraz „Priority Pass” będą obsługiwane jako niezależne i wyróżniające się produkty.

Aby zminimalizować ryzyko oszustwa związanego z zakupami internetowymi przy użyciu kart płatniczych, obie firmy planują wdrożyć protokół bezpieczeństwa „3D-Secure”. Projekt zakłada implementację rozwiązania opracowanego przez firmę Atos Worldline, które może być stosowane niezależnie od innych systemów bezpieczeństwa. Proces autentykacji „3D-Secure” wspierany przez MasterCard i Visa zapewnia, że w czasie zakupów internetowych, prawowity posiadacz karty i handlarz internetowy są włączeni w proces płatności.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu