Wystartowała kampania reklamowa Orico

Dzisiaj (26 października) wystartowała nowa, internetowa kampania reklamowa, promująca produkty marki Orico. Kampania będzie miała charakter edukacyjny, wizerunkowy oraz produktowy.

Kampania ma na celu przybliżenie konsumentom produktów sojowych i sposobów ich wykorzystywania w codziennym odżywianiu. Ma także przełamać dotychczasowe negatywne opinie na temat wyrobów z soi i zaznaczyć, że różnią się one od innych produktów jedynie tym, że są zdrowsze. Podkreśla to hasło kampanii: Znajdź różnicę. Różnica to twoje zdrowie.

Popularność produktów sojowych cały czas rośnie. Jednak nadal istnieje grupa konsumentów, których soja nie przekonuje. Ich zdaniem produkty sojowe są gorsze i niesmaczne a zdrowy styl życia wymaga zbyt dużo wyrzeczeń i wysiłku. Dlatego rozpoczęta przez nas kampania reklamowa będzie miała przede wszystkim charakter wizerunkowy i edukacyjny. Chcemy pokazać, że tak naprawdę produkty sojowe różnią się jedynie tym, że są zdrowsze a wyglądem i smakiem nie odbiegają od zwykłego jedzenia, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Wierzymy, że dzięki naszym działaniom przekonamy do swoich produktów jeszcze większą liczbę konsumentów – powiedziała Sylwia Łoniewska, Product Manager Orico w firmie Bakalland S.A.

Przekaz reklamowy ma dotrzeć do grupy docelowej za pośrednictwem Internetu. W kampanii wykorzystano między innymi: double billboard, link TXT i rectangle, które pojawią się na takich portalach jak: Wirtualna Polska, Onet czy Interia. Kampania obejmuje również strony poświęcone kuchni i gotowaniu, takie jak: Smaker.pl oraz podstrony: Kuchnia.o2 oraz WP.pl/sekcja kuchnia. Do użytkowników portalu Tlen.pl skierowane zostaną mailingi reklamowe informujące o produktach sojowych Orico. W ramach kampanii powstał również 30 sekundowy spot radiowy, który będzie emitowany na stronie internetowego radia Open.FM.

Kreacją i produkcją zajęła się agencja Opus B. Za planowanie i zakup mediów odpowiada dom mediowy Mediaedge.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu