„Projekt torebka” – zrealizowany przez studentów Krakowskich Szkół Artystycznych

Kolorowe baloniki, lateksowe rękawiczki, sztuczne futra, plastik w dużych ilościach, metal, ale też psia obroża, puszki po piwie, butelki po mineralnej, płyty winylowe i CD. To tylko niektóre materiały, z których powstały torebki.
Przed realizacją tematu „Klasyczna torebka, współczesne materiały” zabrałam studentów pierwszego roku Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru KSA do Muzeum Narodowego. Zaprosiła nas Joanna Kowalska, historyk sztuki i kuratorka wystawy „Zawsze pod ręką” w Arsenale Muzeum Książąt Czartoryskich. Pokazała nam zbiory starych torebek i o nich opowiedziała.
Zainspirowani tym spotkaniem studenci wykonali prace, które uznałam za warte zaprezentowania szerszej publiczności. Kilka torebek wykonanych z tworzyw sztucznych znalazło się na wystawie w Arsenale. Pozostałe można obejrzeć na wystawie „Projekt torebka” w Galerii BB.

Sądzę, że prace moich studentów wywołają tylko pozytywne komentarze. Są zabawne, zaskakujące i bardzo pomysłowe. Niektóre są prototypami, wymagającymi jeszcze technicznych ulepszeń, inne mogą natychmiast rozpocząć swój torebkowy żywot.

Zapraszam do udziału w „Projekcie torebka” oraz w towarzyszących wystawie warsztatach rewitalizacji torebki.

Grażyna Brylewska

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu