Nowy Dyrektor Operacyjny w Wizz Air

Wizz Air, największa nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosił dzisiaj, że w listopadzie 2009 r. do firmy dołączy Chris Collins, który obejmie stanowisko Dyrektora Operacyjnego. Collins będzie pracował w biurze Wizz Air w Budapeszcie.

Collins pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, gdzie rozwijał swoją karierę w branży lotniczej. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie zawodowe w pracy na rozmaitych stanowiskach kierowniczych, między innymi w liniach People Express i Continental Airlines. Karierę w sektorze linii nisko-kosztowych rozpoczął w 1998 r. jako jeden z pierwszych pracowników linii Jet Blue na stanowisku Starszego Kierownika Operacyjnego. Przez ostatnie cztery lata pracował na stanowisku Dyrektora Operacyjnego w liniach Frontier Airlines.

„Przyjście Chrisa do Wizz Air jest kolejnym krokiem milowym w procesie budowania pozycji naszej linii” – powiedział József Váradi, Prezes Wizz Air – „Jego zdolności kierownicze na pewno wpłyną pozytywnie na rozwój firmy oparty na przywództwie cenowym. Planujemy rozbudować flotę samolotów z 26 do 132 maszyn w ciągu najbliższych ośmiu lat, czego zapowiedzią są zamówienia na Airbusy A320, jakie już złożyliśmy. Chris wniesie do Wizz Air cenne doświadczenie w rozwijaniu firmy. Na pewno będzie źródłem nowych pomysłów na codzienne funkcjonowanie firmy, jak i dotyczących jej strategicznego rozwoju. Obecność Chrisa zwiększy potencjał intelektualny firmy”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu