Czwarty samolot Wizz Air w bazie w Warszawie

Wizz Air, największa nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, zapowiedział dziś dodanie do swojej warszawskiej bazy czwartego samolotu Airbus A320. Nowa maszyna zostanie dostarczona 23 marca 2010 r.Ten ruch pozwoli przewoźnikowi na rozbudowanie siatki połączeń. Od 28 marca 2010 r. Wizz Air uruchomi loty do Barcelony i Eindhoven. Loty do Barcelony będą się odbywały 2 razy w tygodniu, do Eindhoven 3 razy.

Ponadto linia zwiększy frekwencję lotów na już istniejących trasach do Londynu Luton (do 21 połączeń tygodniowo), do Rzymu Fiumicino (7 połączeń tygodniowo) i Bolonii Forli (3 połączenia).

„Dodanie nowego samolotu do warszawskiej bazy jest częścią naszej strategii rozwoju w Polsce, gdzie jesteśmy i nadal będziemy liderem na rynku nisko-kosztowych przelotów” – powiedziała Natasa Kazmer, Dyrektor ds. Komunikacji i Public Affairs w Wizz Air – „Jest ono najlepszym dowodem naszego zaangażowania w rozwój polskiej turystyki i odpowiedzią na silną potrzebę Polaków korzystania z nisko-kosztowych lotów”.

Wizz Air planuje również przyspieszyć rozwój swojej bazy we Wrocławiu. Loty do Eindhoven, Bolonii Forli, Cork, Doncaster-Sheffield i Mediolanu Bergamo zostaną uruchomione już 19 marca 2010 r., a od 28 marca 2010 r. zwiększy się częstotliwość lotów do Londynu Luton z 4 do 7 połączeń tygodniowo. Wcześniej przewoźnik planował te ruchy na lipiec 2010 r. Loty do Paryża Beauvais, Oslo Torf i Dortmundu rozpoczną się zgodnie z zapowiedzią w grudniu 2009 r.

Bilety na nowe trasy z Warszawy można już teraz rezerwować na stronie wizzair.com lub za pomocą infolinii pod numerem 0 703 50 30 10. Ceny biletów, zawierające podatki i opłaty na loty do Barcelony zaczynają się już od 140 zł, a do Eindhoven od 100 zł.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu