Cyfrowe.pl najlepszym sklepem foto-video w rankingu Wprost i Money.pl

przez | 20/10/2009

Sklep Cyfrowe.pl zajął II miejsce w kategorii „AGD, RTV i FOTO” w corocznym rankingu sklepów internetowych tygodnika Wprost i portalu Money.pl. I m. w tej kategorii zajął Euro.com.pl. Biorąc pod uwagę, że jest to sklep przede wszystkim RTV-AGD, Cyfrowe.pl jest najlepszym w rankingu sklepem stricte foto-video.

Kryteria wyboru sklepów do rankingu polegały na wstępnej weryfikacji odwiedzalności strony sklepu wg Megapanelu PBI/Gemius, a następnie poddaniu ocenie 15 najpopularniejszych sklepów w danej kategorii przez redaktorów Wprost i Money.pl. Ocena następowała na podstawie 60 kryteriów m.in.: liczby produktów w sklepie, jakości obsługi (np. czas reakcji na e-mail), procedury zamawiania i dostawy towarów, przejrzystości strony sklepu, posiadania programów lojalnościowych i partnerskich itp.

„Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość o wynikach rankingu – mówi Jarosław Banacki, Prezes Zarządu Cyfrowe.pl sp. z o.o. Mimo, że jesteśmy sklepem specjalistycznym, udało nam się wyprzedzić duże, silniejsze kapitałowo firmy takie jak neo24.pl, agito.pl czy medialider.pl. Pokazuje to, że nasza strategia działania polegająca na wysokiej jakości obsługi, fachowym doradztwie i dbaniu o satysfakcję i zaufanie klientów sprawdziła się i jest doceniana nie tylko przez klientów, ale również przez ekspertów i środowiska opiniotwórcze”.

To już drugie w ostatnim miesiącu wyróżnienie dla Cyfrowe.pl. We wrześniu sklep uzyskał I m. wśród sklepów foto-video, w rankingu największych pod względem obrotów sklepów internetowych magazynu Internet Standard.

Wyniki rankingu Wprost i Money.pl znajdują się na stronie: http://ranking.money.pl/2009