Solemis Group nagradza partnerów BI i podsumowuje wyniki

Na tradycyjnym dorocznym spotkaniu Partnerów, Solemis Group SA, podsumował rok finansowy (trwa on od czerwca do maja), nagrodził najlepszych Partnerów i przedstawił strategie rozwoju firmy i współpracy partnerskiej. O przyszłości oprogramowania PROPHIX mówił Paul Barber, prezes Prophix Software, a kierunki rozwoju systemu TARGIT w porywającej prezentacji pokazał dr Morten Middlelfart, dyrektor Targit i twórca filozofi CALM (Computer Aided Leadership & Management).

Solemis Group SA – ekspert w dziedzinie zarządzania procesami i efektywnością przedsiębiorstw oraz dostawca zaawansowanych rozwiązań biznesowych klasy ERP, CRM, BI (Business Intelligence) i BPM (Business Process Management) – zamknął swój ostatni rok finansowy kwotą przychodów nieco ponad 6 mln, czyli 25% wzrostem przychodów i 100% wzrostem zysku. A wspomniany rok zaczął się w czerwcu 2008, czyli z pierwszymi sygnałami kryzysu …

Nagrodzonymi, najlepszymi partnerami firmy są: PMS Labs, Macrologic i ABC Akademia. Obecnie firma ma 19 partnerów handlowych i wdrożeniowych w zakresie systemów Business Intelligence.

Otwierając spotkanie Partnerów, Ryszard Sadowski, Prezes Solemis Group, powiedział: „Dobre, czy w dobie kryzysu nawet świetne wyniki finansowe Solemis Group i jego partnerów doskonale potwierdzają, że zawsze, a w szczególnie w ciężkich czasach konieczna jest precyzyjna, bieżąca analiza efektywności biznesowej. Dziś nie da się jej efektywnie prowadzić bez nowoczesnych narzędzi informatycznych. Co więcej, wzrost liczby użytkowników naszych rozwiązań wskazuje również, że coraz większa liczba medżerów rozumie znaczenie analiz finansowych, budżetowania i controllingu w procesie racjonalizacji działalności ich firm.”

6,1 mln zł przychodu i 100% większe zyski

Zakończony 31 maja br. rok finansowy Solemis Group SA zamknął przychodami 6,1 mln zł oraz 100% wzrostem zysku w porównaniu do poprzedniego roku. Wzrost zysku jest wynikiem większej efektywności działania i nie wiązał się ze zmniejszeniem zespołu – wprost przeciwnie, liczba specjalistów zwiększyła się o niemal 50%.

Na początku 2009 roku Solemis Group SA objął 100% udziałów w firmie Solvena Management Systems, zajmującej się wdrożeniami zaawansowanych systemów wspomagania zarządzania m.in. Microsoft Dynamics Nav (ERP), DocLogix (DMS – Document Management System) oraz Targit
i Prophix (BPM – Business Process Management i BI – Business Intelligence).

Sukces dzięki Partnerom

Najważniejszą zasadą polityki Solemis wobec Parterów jest niekonkurowanie z Partnerami w kontaktach z klientami. Zasada lojalności i uczciwych relacji z Partnerami pozwala Solemis z sukcesem rozwijać sieć Partnerów. Najlepiej wyraził to Adam Wolny z PMS Labs –  „Współpracę z Solemis opieramy na wzajemnym zaufaniu”.

W zakończonym roku finansowym Solemis podpisał 6 umów partnerskich. Nowymi partnerami w zakresie systemu PROPHIX zostały firmy ABC AKADEMIA, Sanmargar, SIMPLE sp. z o.o. (Dąbrowa Górnicza),a w zakresie systemu TARGIT: Zeto Poznań, IT VISION oraz TRIMTAB.

Dziś Solemis ma łącznie 19 firm partnerskich w całej Polsce. Pięć z nich ma autoryzację na obydwa systemy PROPHIX i TARGIT.
Za najlepsze wyniki sprzedaży nagrodzeni zostali:

  1. MACROLOGIC S.A. – tytułem Partner Roku Prophix 2008/2009
  2. PMS LABS Sp. z o.o. – tytułem Partner Roku Targit 2008/2009
  3. ABC Akademia Sp. z o.o. – tytułem Debiut Roku 2008/2009

Zagraniczni goście o przyszłości BI

O planach rozwoju systemu PROPHIX mówił Paul Barber, prezes Prophix Software, kanadyjskiego producenta systemu. Zapowiedział on m.in. ServicePack 1 do PROFIX SQL v. 5.1 oraz pokazał road map kolejnych głównych wersji, które pojawią się na przełomie roku 2009/2010 (Genesis), w 4 kwartale 2010 (Ares) i w pierwszej połowie 2010. Najważniejsze zapowiadane zmiany to: jeszcze większa integracja z usługami Share Point, obsługa XBRL, nowe layouty raportów i  większa elastyczność ich formatowania, nowe możliwości graficznej prezentacji danych, usprawniony silnik budowy modeli i scenariuszy, integracja z MS Office 2010 (od momentu jego premiery), moduł Personel Planning.

Dr Morten Middelfart, dyrektor TARGIT, porwał wręcz słuchaczy, bo koncentrował się na niedoskonałościach, uprzedzeniach, słabościach, obawach, psychologicznych zahamowaniach i innych cechach człowieka i meneżera, które są barierami przy podejmowaniu decyzji, w kontaktach interpersonalnych czy analizie danych. Pokazywał przy tym, jak tworząc oprogramowanie ze świadomością tych menedżerskich ułomności można stworzyć narzędzia znakomicie ułatwiające pracę i skracające czas pomiędzy wychwyceniem ostrzeżeń o zagrożeniach biznesowych a podjęciem racjonalnych działań zaradczych. Oczywiście dając po drodze czas i narzędzia na dodatkowe analizy. Do tego celu służy nowa technologia stworzona przez zespół TARGIT –  Sentinel czyli Agent Przewidywania – ostrzegająca z wyprzedzeniem o zagrożeniach osiągnięcia ustalonych celów biznesowych w każdej firmie. Ostrzeżenia są wynikiem, prowadzonych na bieżąco, złożonych predykcji i analiz danych w firmie.

Formy finansowania IT

Przedstawiciele dwóch firm finansowo- doradczych: Edoradca i EFL (Europejski Fundusz Leasingowy), prezentowali uczestnikom spotkania możliwość różnych form finansowania rozwiązań IT u Klientów m.in. leasing, dofinansowanie z funduszy unijnych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu