Klonowa Aleja: Pełne finansowanie projektu i procedura uzyskania pozwolenia na użytkowanie

W trakcie trwającego planu naprawczego Orco Property Group oraz ochrony przed wierzycielami Orco ogłasza ukończone z sukcesem negocjacje z bankiem Pekao S.A. pozwalające deweloperowi na pewne zakończenie realizacji kolejnej w tym roku inwestycji mieszkaniowej – Klonowej Alei. W następstwie podpisanego w dniu 18 września br. aneksu do umowy kredytowej między Orco Residential, a bankiem finansującym projekt Klonowa Aleja, gwarantującego szybkie ukończenie wybudowanego już osiedla, inwestor wraz z generalnym wykonawcą rozpoczął procedurę zmierzającą do uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

„Podpisanie przez Orco aneksu do umowy z bankiem finansującym inwestycje i tym samym uruchomienie ostatniej transzy kredytu pozwoli nam ukończyć osiedle zgodnie z ustalonym harmonogramem. Klonowa Aleja to dowód, że dobrze zaprojektowane i wykonane z najwyższą starannością inwestycje gwarantują sukces” – powiedział Krzysztof Sokołowski, Prezes Kalter Sp. z o. o. – główny wykonawca Klonowej Alei.

Inwestycja Klonowa Aleja zlokalizowana jest w sąsiedztwie Parku Leśnego Bródno przy ul. Św. Wincentego/Malborskiej, niedaleko Centrum Handlowego Targówek. Na osiedlu znajdują się 284 mieszkania o powierzchni od 35 do 120 metrów kwadratowych z tarasem, balkonem lub ogródkiem nawet do 100 m kw. Dla całkowitego bezpieczeństwa mieszkańców cały kompleks będzie zamknięty i monitorowany, a doskonały wypoczynek zapewni starannie zaaranżowana zieleń oraz dwa w pełni urządzone place zabaw dla najmłodszych.

„To bardzo ważny i intensywny dla nas okres. Pierwsi lokatorzy Klonowej Alei już odbierają klucze do swoich mieszkań i rozpoczynają prace wykończeniowe. Należy wspomnieć, że jest to kolejna ukończona inwestycja Orco w Polsce w ostatnich miesiącach. W drugim kwartale tego roku oddaliśmy do użytku prestiżową inwestycje – Mokotowska 59, w której zostały do sprzedaży ostatnie dwa apartamenty, a już za kilka tygodni wprowadzą się pierwsi mieszkańcy osiedla Feliz Residance zlokalizowanego tuż przy Parku Szczęśliwickim na warszawskiej Ochocie” – powiedział Krzysztof Godleś, dyrektor zarządzający Orco w Polsce.

Osiedle położone na warszawskim Targówku cieszy się dużą popularnością wśród osób korzystających z programu Rodzina na Swoim, z którego skorzystało ponad 30% klientów. Cena metra kwadratowego zaczyna się od 7 126 pln brutto.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu